Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosjanie zainteresowani kupnem Lotosu

0
Podziel się

TNK-BP przygląda się wystawionemu na sprzedaż pakietowi akcji Grupy Lotos.

Rosjanie zainteresowani kupnem Lotosu
(Materiały prasowe)
bErDzTNN

TNK-BP przygląda się Grupie Lotos, której pakiet akcji jest wystawiony na sprzedaż* *- poinformował rosyjski dziennik Viedomosti, powołując się na trzy źródła zbliżone do firmy i polskiego rządu.

Termin składania ofert na kupno 53,2 proc. papierów gdańskiego koncernu upływa 18 marca. Gazeta podała, że w styczniu osoby reprezentujące TNK-BP przyjechały do Polski, by rozmawiać w tej sprawie.

Dziennik poinformował, że przedstawiciel firmy nie komentuje planów dotyczących udziału w przetargu. Zaznacza jedynie ogólnie, że rozpatrywane są warianty uczestnictwa w zagranicznych projektach w obszarze przerobu.

bErDzTNP

Pod koniec zeszłego roku rosyjski minister do spraw energetyki Sergiej Szmatko informował, że Rosnieft i Gazprom Nieft mogą złożyć wspólną ofertę na kupno większościowego pakietu akcji Grupy Lotos.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t89984.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wiecej;czasu;na;kupno;lotosu,217,0,736217.html) Więcej czasu na kupno Lotosu Termin składania ofert kupna akcji Lotosu został przesunięty z 4 lutego na 18 marca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/128/t89984.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/amerykanskie;koncerny;zainteresowane;grupa;lotos,169,0,742313.html) Amerykańskie koncerny zainteresowane Grupą Lotos Wśród potencjalnych inwestorów są ConocoPhillips, Chevron i Exxon Mobil.
bErDzTOq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)