Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosną zyski spółek

0
Podziel się:

Około 62 procent przedsiębiorstw notowanych na GPW zwiększyło swoje zyski w ostatnim kwartale 2007 roku wynika z raportów finansowych 315 giełdowych spółek

Rosną zyski spółek
(EPA/PAP)

Około 62 procent przedsiębiorstw notowanych na GPW zwiększyło swoje zyski w ostatnim kwartale 2007 roku wynika z raportów finansowych 315 giełdowych spółek - donosi Parkiet.

Z opublikowanych danych za IV kwartał 2007 roku oznacza, że giełdowe spółki wciąż poprawiają swoje wyniki finansowe. Łącznie zysk netto spółek wzrósł o 40,8 procent względem IV kwartału 2006 roku. Wynik netto jaki osiągnęły spółki w ostatnim kwartale ubiegłego roku przekroczył 7 mld zł. Równie dynamicznie zmieniały się przychody ze sprzedaży oraz zysk operacyjny badanych spółek, które wzrosły w ubiegłym kwartale odpowiednio o 22,8 i 29,2 procent w porównaniu z IV kwartałem 2006 roku.

Spółki zarabiają m. in. w wyniku rosnącej sprzedaży, która jest wynikiem korzystnej koniunktury w naszej gospodarce. Dane o sprzedaży detalicznej mówią o jej 17,5 proc. średnim rocznym wzroście w IV kwartale 2006 roku. Poza tym część spółek poprawiło swoją rentowność co przełożyło się na poziom osiąganych zysków. W zeszłym kwartale rentowność sprzedaży (zysk netto podzielony przez przychody ze sprzedaży) wyniosła 8,7 proc. w porównaniu do 7,6 proc. rok wcześniej.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)