Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
plast-box
15.04.2005 08:40

Rozmowy Plast-Boksu z inwestorem mogą trwać pół roku

Plast-Box nadal negocjuje sprzedaż swoich akcji należących do głównych akcjonariuszy. Rozmowy mogą potrwać około sześciu miesięcy - poinformował w czwartek PAP Waldemar Pawlak prezes Plast-Boksu.

Podziel się
Dodaj komentarz

O negocjacjach z inwestorami spółka poinformowała w połowie marca.

"Wszyscy inwestorzy, którzy są rozsądni doskonale zdają sobie sprawę, że takie rozmowy toczą się średnio pół roku i po takim czasie zapadają ostateczne decyzje. Jeszcze trochę czasu do tego zostało" - powiedział PAP Pawlak.

Prezes powiedział, że wśród potencjalnych chętnych do kupienia Plast-Boksu są zarówno inwestorzy branżowi, jak i finansowi.

"Rozmowy się toczą, następne dni tygodnia są przeznaczone na spotkania, dalej negocjujemy. Wśród zainteresowanych są zarówno inwestorzy finansowi, jak i branżowi, jest ich kilku, szczegółów nie mogę na razie podać" - powiedział prezes.

Największymi akcjonariuszami Plast-Boksu są: prezes spółki Waldemar Pawlak posiadający 22,65 proc. głosów na WZA oraz członkowie zarządu Grzegorz Pawlak i Franciszek Preis, posiadający po 22,34 proc. głosów na walnym Plast-Boksu.

Plast-Box zajmuje się przede wszystkim produkcją plastikowych wiader i skrzynek. Zysk netto Plast-Boksu w 2004 roku wyniósł 775.000 zł, zysk operacyjny 2,3 mln zł, a przychody 48 mln zł.

W czwartek na zamknięciu sesji Plast-Box stracił 3,03 proc., a za papier spółki płacono 25,60 zł.

Tagi: plast-box, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz