Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozpoczynają produkcję w Egipcie. Zyski wzrosną o...

0
Podziel się

Pegas Nonwovens liczy na 5-15 procentowy wzrost zysków operacyjnych w 2013 roku.

Rozpoczynają produkcję w Egipcie. Zyski wzrosną o...
(Emily2k/Dreamstime)
bEhUWEZN

*Pegas Nonwovens spodziewa się w tym roku wzrostu wyników w związku z uruchomieniem produkcji w Egipcie - poinformował Frantisek Rezac, dyrektor generalny firmy. Spółka spodziewa się wzrostu EBITDA na poziomie 5-15 procent. *

W 2012 roku zysk EBITDA firmy wyniósł 38,1 mln euro wobec 36,1 mln euro rok wcześniej. Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wzrósł do 20,9 mln euro z 14 mln euro rok wcześniej, zysk operacyjny spadł do 26,5 mln euro z 26,9 mln euro, a przychody wzrosły do 187,7 mln euro ze 165,8 mln euro.

_ - W 2013 roku nasze wyniki finansowe powinny ulec podwyższeniu ze względu na uruchomienie pierwszej linii produkcyjnej w Egipcie. Pragniemy również skupić naszą uwagę na poprawie efektywności produkcji, a także nad komercyjnym wdrożeniu projektów technologicznych, nad którymi obecnie pracujemy _ - poinformował Rezac.

bEhUWEZP

_ - (...) spodziewamy się wzrostu EBITDA na poziomie 5 do 15 proc., mając jednocześnie nadzieję, że bardzo duża zmienność cen polimerów, której byliśmy świadkami w zeszłym roku, nie powtórzy się już w takim stopniu w roku bieżącym _ - dodał.

Spółka na początku 2012 roku uzyskała pozwolenie na budowę zakładu w Egipcie. W ostatnim kwartale zeszłego roku przeszła do instalowania zasadniczych urządzeń technologicznych, a w styczniu nastąpił rozruch techniczny linii produkcyjnej.

_ - Czeka nas wciąż wiele pracy, jednak (...) jesteśmy przekonani, że włączenie nowej linii do eksploatacji będzie przebiegać bez większych komplikacji i nadal spodziewamy się, że linia zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale bieżącego roku _ - poinformował dyrektor generalny.

Dodał, że w planach na przyszłość jest wzrost zdolności produkcyjnych w Egipcie. _ - Jeśli koniunktura będzie nam sprzyjać, chcielibyśmy uruchomić kolejną linię w 2015 lub 2016 roku _ - zapowiedział.

bEhUWEZV

Pegas Nonwovens jest producentem włóknin nietkanych używanych m.in. do produkcji artykułów higienicznych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEhUWFaq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)