Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
plast-box
05.07.2005 17:22

Rozstrzygnięcie rozmów z inwestorem Plast-Boksu w ciągu dwóch tygodni

Plast-Box zapowiada, że w ciągu dwóch tygodni powinny rozstrzygnąć się negocjacje z inwestorem finansowym w sprawie dokapitalizowania spółki - poinformował Waldemar Pawlak prezes Plast-Boksu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Plast-Box zapowiada, że w ciągu dwóch tygodni powinny rozstrzygnąć się negocjacje z inwestorem finansowym w sprawie dokapitalizowania spółki - poinformował we wtorek PAP Waldemar Pawlak prezes Plast-Boksu.

"Z inwestorem branżowym sytuacja się wyjaśniła, bo nie doszliśmy do porozumienia. Obecnie prowadzimy rozmowy z inwestorem finansowym. Jest duża szansa, że będziemy mogli podnieść kapitał i doinwestować spółkę" - powiedział Pawlak.

"Nie wykluczamy nowej emisji, którą mógłby objąć inwestor finansowy. W ciągu dwóch tygodni powinniśmy wiedzieć, czy inwestor zaangażuje się w spółkę czy nie" - dodał.

Prezes nie podał więcej szczegółów.

O rozpoczęciu negocjacji z inwestorami spółka poinformowała w połowie marca.

Plast-Box poinformował wtedy, że negocjuje sprzedaż swoich akcji należących do głównych akcjonariuszy.

Kilka tygodni od rozpoczęcia negocjacji na rynku pojawiły się pogłoski, że Plast-Box mógłby zostać przejęty przez Boryszew, jednak obie spółki nie potwierdziły tego.

Największymi akcjonariuszami Plast-Boksu są: prezes spółki Waldemar Pawlak posiadający 22,65 proc. głosów na WZA oraz członkowie zarządu Grzegorz Pawlak i Franciszek Preis, posiadający po 22,34 proc. głosów na walnym Plast-Boksu.

Plast-Box zajmuje się przede wszystkim produkcją plastikowych wiader i skrzynek. Zysk netto Plast-Boksu w 2004 roku wyniósł 775.000 zł, zysk operacyjny 2,3 mln zł, a przychody 48 mln zł.

We wtorek o godzinie 14.30 kurs Plast-Boksu spadał o 2,9 proc. do 18,40 zł.

Tagi: plast-box, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz