Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruch prawdopodobnie przejmie kawiarnie Tchibo

0
Podziel się:

Ruch podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia sieci kawiarni Tchibo. Zawarcie ostatecznej umowy uzależnione jest od uzyskania zgody na tę akwizycję podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które zaplanowane jest na 17 października.

Ruch prawdopodobnie przejmie kawiarnie Tchibo
bETxybqt

Ruch podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia sieci kawiarni Tchibo. Zawarcie ostatecznej umowy uzależnione jest od uzyskania zgody na tę akwizycję podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które zaplanowane jest na 17 października - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

Przedstawiciel Ruchu nie potwierdził tych informacji, ani im nie zaprzeczył.

"Ruch podpisał list intencyjny w sprawie zakupu sieci kawiarni Tchibo. Podpisanie ostatecznej umowy uzależnione jest od uzyskania zgody akcjonariuszy podczas walnego zgromadzenia" - powiedziała PAP osoba zbliżona do transakcji.

bETxybqv

_ W projektach uchwał na NWZA 17 października jest punkt dotyczący zgody akcjonariuszy na zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa. _Oktawian Jaworek, dyrektor relacji inwestorskich Ruchu nie zaprzeczył tym informacjom, ani nie potwierdził ich.

"Negocjujemy warunki umowy, jesteśmy coraz bliżej do jej podpisania. Dlatego złożyliśmy wniosek do walnego zgromadzenia o udzielenie przez akcjonariuszy zgody na nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa" - powiedział Jaworek.

"Ten punkt był już w porządku czerwcowego walnego, wtedy nie doszło do postępu w negocjacjach i ten punkt został zdjęty. Teraz mamy sytuację mocniejszą, bo zbliżamy się do końca negocjacji. Mamy nadzieję że uda się je zakończyć pozytywnie, o czym będziemy informować" - dodał.

Wcześniej prezes Ruchu Adam Pawłowicz zapowiadał, że będzie to transakcja rzędu kilku milionów złotych.

bETxybqB

Ruch przygotowuje też otwarcie własnych kawiarni. Pierwsze z nich mają być uruchomione w październiku.

bETxybqW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)