Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rzepakowy kredyt Elstar Oils

0
Podziel się:

Spółka Elstar Oils, producent olejów spożywczych i biopaliw, zawarła umowę o 44 mln zł kredytu z Raiffeisen Bank Polska, z przeznaczeniem na finansowanie skupu rzepaku, podała spółka w komunikacie.

Rzepakowy kredyt Elstar Oils
(Money.pl/Bartek Chochołowski)

*Spółka Elstar Oils, producent olejów spożywczych i biopaliw, zawarła umowę o 44 mln zł kredytu z Raiffeisen Bank Polska, z przeznaczeniem na finansowanie skupu rzepaku, podała spółka w komunikacie. *

Kredyt będzie wykorzystany do sfinansowania skupu rzepaku od spółek/przedsiębiorców rolnych, z którymi spółka posiada podpisane kontrakty na dostawy rzepaku ze zbiorów roku 2007, podano w komunikacie.

"Kredyt, w kwocie do 44.000.000 zł, został udzielony na okres od dnia udostępnienia do dnia całkowitej spłaty, tj. 30.04.2008 r. Spółka zobowiązana jest do zapłaty odsetek według stawki referencyjnej WIBOR powiększonej o marżę banku" - głosi komunikat.

W I poł. 2007 roku Elstar Oils miało 0,54 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 6,20 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 170,11 mln zł wobec 99,32 mln zł.

giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)