Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Są chętni na Hutę Stalowa Wola

0
Podziel się:

Kilka światowych koncernów interesuje się wykupieniem od SP udziałów w spółce.

Są chętni na Hutę Stalowa Wola
(PAP/EPA)
bECyamtN

*Kilka światowych koncernów interesuje się wykupieniem od Skarbu Państwa udziałów w Hucie Stalowa Wola SA. *

"Nasz Dziennik" wyjaśnia, że ubiegły rok, po raz pierwszy od kilku lat, zakończył się dla huty, której większość akcji należy do Skarbu Państwa, zyskiem. Gazeta przypomina, że w ubiegłym roku dobiegł też końca program restrukturyzacji firmy monitorowany przez Komisję Europejską, którego jednym z założeń miała być właśnie prywatyzacja.

Choć nie ma jeszcze ostatecznej oceny tego procesu przez KE, to zdaniem przedstawicieli stalowolskiej firmy powoli należy rozmawiać o prywatyzacji.

bECyamtP

_ O prywatyzacji ostatecznie zadecyduje o tym resort skarbu. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy i czy na pewno zapadnie decyzja o sprzedaży akcji HSW. _

Gazeta wylicza, że wśród firm postrzeganych jako ewentualni przyszli inwestorzy strategiczni dla huty są : brytyjski JBC, szwedzkie Volvo, Hyundai i Hitachi.

Rzecznik prasowy HSW Zbigniew Nita zapewnił, że w chwili obecnej nie są prowadzone rozmowy z żadną ze stron. Nie wiadomo też, czy ewentualna sprzedaż części cywilnej huty zajmującej się m.in. produkcją maszyn budowlanych dotyczyłaby także części zbrojeniowej, gdyż leży to w gestii Ministerstwa Skarbu Państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

bECyamuq
KOMENTARZE
(0)