Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Są chętni na kupno WPRD od MSP

0
Podziel się:

Mostostal Zabrze i Energopol Południe znalazły się wśród 11 spółek zainteresowanych przejęciem od Ministerstwa Skarbu Państwa Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Katowicach.

Są chętni na kupno WPRD od MSP
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECcJfQR

Mostostal Zabrze i Energopol Południe znalazły się wśród 11 spółek zainteresowanych przejęciem od Ministerstwa Skarbu Państwa Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Katowicach - poinformował resort skarbu w komunikacie prasowym.

Skarb Państwa ma 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym WPRD. MSP planuje zbyć 85 proc. udziałów w drodze zaproszenia do negocjacji.

WPRD w Katowicach specjalizuje się w budowie dróg oraz w usługach z zakresu remontów, modernizacji dróg, ulic i placów. Głównym źródłem zleceń w tym segmencie działalności są przetargi ogłaszane przez urzędy miast i gmin, zarządy dróg wojewódzkich, powiatowych i miejskich (organizowane w ramach zamówień publicznych). Przedsiębiorstwo pozyskuje również zlecenia w ramach odpowiedzi na zapytania ofertowe przysyłane przez inwestorów pozabudżetowych.

bECcJfQT

W 2008 roku WPRD w Katowicach miało 34,7 mln zł przychodów ze sprzedaży i 0,79 mln zł zysku netto.

bECcJfRu
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)