Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sąd uchylił karę nałożoną na prezesa TPSA

0
Podziel się:

Sąd Apelacyjny zmienił zaskarżony wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i uchylił decyzję o nałożeniu kary pieniężnej na prezesa Telekomunikacji Polskiej Macieja Wituckiego.

Sąd uchylił karę nałożoną na prezesa TPSA
(Materiały prasowe)

Sąd Apelacyjny zmienił zaskarżony wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów i uchylił decyzję o nałożeniu kary pieniężnej na prezesa Telekomunikacji Polskiej (TP SA) Macieja Wituckiego za niewypełnianie warunków umowy o Bitstream Access zawartej pomiędzy TP SA i Netią, poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) na swojej stronie internetowej.

_ W ustnych motywach wyroku Sąd Apelacyjny wskazał na naruszenie prawa polegające na niewłaściwym zastosowaniu przez Prezesa UKE treści przepisu art. 209 ust. 2 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, zgodnie z którym niezależnie od kary pieniężnej [...] Prezes UKE może [...] nałożyć na kierującego przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym karę pieniężną w wysokości do 300% jego miesięcznego wynagrodzenia, naliczanego jak dla celów ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy _ - czytamy w komunikacie.

_ Kary na prezesa i członków zarządu TP zostały nałożone 24 maja 2007 r. Regulator uzasadniał je problemami części klientów przy zmianie dostawcy internetu w ramach usługi BSA. W rzeczywistości problemy te wynikły w znacznej mierze ze spiętrzenia w krótkim czasie dużej liczby zamówień. TP od początku angażowała się w ich rozwiązywanie. Powołany został m.in. wspólny zespół roboczy TP i Netii, który umożliwił realizację zaległych wniosków. Netia i Energis przyznały publicznie, że również ponoszą część odpowiedzialności za kłopoty z przejmowaniem klientów od TP _ - poinformował rzecznik grupy TP Wojciech Jabczyński.

Wysokość wynagrodzenia poszczególnych członków zarządu TP została zastrzeżona jako tajemnica, stąd kwoty tych kar nie mogą być podane w komunikacie

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)