Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd zdecydował o otwarciu upadłości likwidacyjnej Internet Group

0
Podziel się

Postanowienie sądu uprawomocni się w ciągu siedmiu dni.

Sąd zdecydował o otwarciu upadłości likwidacyjnej Internet Group
(Andres Rodriguez/Dreamstime.com)
bDToECUl

Sąd Rejonowy wydał postanowienie o otwarciu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację majątku Internet Group. Zarząd spółki zamierza odwołać się od decyzji sądu - poinformowała Internet Group.

Sąd wezwał wierzycieli, aby w terminie sześciu tygodni od daty obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym zgłosili swoje wierzytelności sędziemu komisarzowi.

Postanowienie sądu uprawomocni się w ciągu siedmiu dni.

bDToECUn

Zarząd spółki poinformował w komunikacie prasowym, że zamierza odwołać się od decyzji sądu wskazując na prowadzone rozmowy z inwestorami zainteresowanymi zaangażowaniem kapitałowym w poszczególne spółki grupy.

- _ Dzisiejsza decyzja sądu nie jest po naszej myśli. Dołożyliśmy wielu starań, aby stworzyć realny program restrukturyzacji finansowej spółki, pozyskaliśmy inwestorów, którzy deklarują wolę wejścia w struktury grupy i wierzymy w jego powodzenie. Ponadto, uzyskaliśmy przychylność BRE Bank SA wobec naszych propozycji restrukturyzacyjnych. Będziemy odwoływać się od tej decyzji kierując się dobrem spółki i jej akcjonariuszy _ - powiedział cytowany w komunikacie Jan Ryszard Wojciechowski, prezes Internet Group.

Internet Group złożył 19 sierpnia do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu, który według spółki dawał możliwość pełnego zaspokojenia wierzytelności.

bDToECUO
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)