Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Seco/Warwick chce mieć 1 mld zł przychodów w 2016 roku

0
Podziel się:

Seco/Warwick chce w 2016 roku osiągnąć poziom 1 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, a od zysku za 2013 rok chce zacząć regularnie wypłacać dywidendę.

Seco/Warwick chce mieć 1 mld zł przychodów w 2016 roku
(kryczka/iStockphoto)

Seco/Warwick chce w 2016 roku osiągnąć poziom 1 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, a od zysku za 2013 rok chce zacząć regularnie wypłacać dywidendę - poinformował na konferencji Paweł Wyrzykowski, prezes Seco/Warwick. Dodał, że na koniec III kw. portfel zamówień spółki wyniósł 378 mln zł.

_ - Naszym celem strategicznym jest to, aby nasze przychody ze sprzedaży w 2016 roku osiągnęły poziom 1 mld zł. Oznacza to, że nasza grupa do tego czasu powinna urosnąć blisko trzykrotnie. Chcemy rosnąć na tych rynkach na których jesteśmy już obecni, uwzględniając zarówno Indie jak i Brazylię _ - powiedział Wyrzykowski.

_ - Jeśli chodzi natomiast o naszą politykę dywidendową, to nie zamierzamy rekomendować wypłaty dywidendy z zysku za 2012 rok. Natomiast rok przyszły, będzie pierwszym po zakończeniu najintensywniejszej fazy inwestycyjnej. W związku z tym, chcemy rozpocząć wypłacanie regularnej dywidendy od zysku za 2013 rok _ - dodał.

Prezes Wyrzykowski poinformował, że backlog spółki na koniec III kw. wyniósł 378 mln zł.
_ - W tej chwili nie widzimy, aby trend wzrostu liczby zamówień miał się zakończyć. Po rozmowach z klientami widzimy, że nie ma powodów do pesymizmu _ - powiedział.

W ubiegłym tygodniu Seco/Warwick poinformował o tym, że planuje do końca tego roku wykupić pakiet kontrolny w indyjskiej spółce Seco/Warwick Allied i zarejestrować spółkę operacyjną w Brazylii.

_ - Liczymy, że ostateczną umowę w Indiach podpiszemy do końca tego roku, natomiast jej postanowienia wejdą w życie już w I kw. 2013 r. Od tego momentu będziemy konsolidować wyniki Seco/Warwick Allied w naszych raportach. Umowa, którą podpiszemy zakłada zakup 75 proc. udziałów, pozostałe 25 proc. chcemy dokupić w najbliższych 2-3 latach. W tym roku spodziewamy się, że ta spółka będzie miała ok. 20 mln USD przychodów. Jej obecne zadłużenie to ok. 6 mln USD _ - powiedział Wyrzykowski.

_ - Z kolei w Brazylii w tej chwili chcemy się rozwijać sami, stąd decyzja o utworzeniu własnej spółki. Myślimy jedynie o partnerstwie w serwisowaniu. Sądzę, że dopiero po roku, jak już zbudujemy swoją pozycję na tym rynku, możemy się zainteresować tematem przejęć. W tej chwili liczymy, że w 2013 r. nasze przychody z Brazylii wyniosą kilka milionów złotych _ - dodał.

W III kw. 2012 r. Seco/Warwick wypracowała 119,99 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 13,97 mln zł skonsolidowanego zysku EBIT, 15,88 mln zł skonsolidowanego zysku EBITDA oraz 9,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Czytaj więcej w Money.pl
Seco/Warwick zakłada wzrost przychodów do miliarda złotych Strategia Seco/Warwick zakłada wzrost przychodów w '16 do ok. 1 mld zł, marży netto do ok. 7 proc.
Portfel zamówień Seco/Warwick na koniec pierwszego półrocza to... Portfel zamówień Seco/Warwick na koniec pierwszego półrocza wyniósł 438 mln zł
Spółka zależna Seco/Warwick ma kontrakt o wartości 55 mln zł Retech Systems, spółka zależna Seco/Warwick, zawarła z China Aluminum.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)