Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Seco/Warwick ma umowy za ponad 30 mln złotych

0
Podziel się:

Spółki z grupy Seco/Warwick podpisały nowe umowy za 34,7 mln złotych. Wszystkie te zamówienia zostaną zrealizowane w 2011 roku.

Seco/Warwick ma umowy za ponad 30 mln złotych
(Palko72/Dreamstime.com)

Spółki z grupy Seco/Warwick - Seco/Warwick SA oraz Seco/Warwick Corporation podpisały na przełomie 2010 i 2011 roku nowe kontrakty o łącznej wartości ponad 19,2 mln złotych. Natomiast indyjska Seco/Warwick Allied podpisała w tym czasie kontrakty na łączną kwotę 15,5 mln zł. Wszystkie te zamówienia zostaną zrealizowane w 2011 roku.

_ Nowe umowy podpisane w tym okresie przez Seco/Warwick SA, o łącznej wartości 9,4 mln zł, dotyczą dostawy urzadzeń wykorzystywanych do produkcji samochodowych wymienników ciepła (m.in. dla Volkswagena), hartowania usługowego, wyżarzania rur kwarcowych oraz lutowania płytowych wymienników ciepła, stosowanych w systemach centralnego ogrzewania _ - czytamy w komunikacie.

W przypadku amerykańskiej spółki Seco/Warwick Corporatation, zamówione piece zostaną dostarczone przede wszystkim do przemysłu samochodowego w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Łączna wartość umów podpisanych w ww. okresie przez Seco/Warwick Corporation wyniosła 9,8 mln zł, podano także.

Natomiast indyjska spółka grupy - Seco/Warwick Allied (50% udziałów) podpisała w tym samym czasie umowy z czołowymi producentami stali i wyrobów stalowych na rynku indyjskim o łącznej wartości 15,5 mln zł. Umowy te dodatkowo wzmocniły backlog spółki, który na koniec września 2010 r. wynosił on 66 mln zł).

_ - Od przełomu roku obserwujemy większą liczbę zamówień na urządzenia dla przemysłu samochodowego zarówno ze strony firm europejskich, amerykańskich jak i indyjskich. Świadczy to o systematycznej poprawie kondycji przemysłu samochodowego na tradycyjnych rynkach amerykańskim i europejskim jak i wzrastającym rynku indyjskim - powiedział prezes Leszek Przybysz _.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku Seco/Warwick miał 0,62 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej wobec 1,58 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 118,79 mln zł wobec 88,74 mln złotych.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)