Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sektor finansowy w USA pod ostrzejszym nadzorem

0
Podziel się:

Nowe prawo zakłada, że rząd będzie mógł likwidować firmy zagrażające stabilności systemu.

Sektor finansowy w USA pod ostrzejszym nadzorem
(PAP/EPA)

Izba reprezentantów zatwierdziła najpoważniejsze zmiany w nadzorze finansowym od czasu Wielkiego Kryzysu w latach 30. XX wieku.

Pomimo tego, że coraz częściej pojawiają się sygnały, że amerykańska gospodarka najgorsze ma już za sobą i powoli wychodzi z najpoważniejszej od dziesiątej lat recesji, administracja Baracka Obamy nie zrezygnowała z planów reform.

Nowe regulacje, które właśnie stosunkiem głosów 232 do 202 zatwierdziła Izba Reprezentantów mają m.in. - jak donosi_ BBC _ - pozwolić na stworzenie nowej agencji, która będzie monitorowała sektor bankowości konsumpcyjnej i posiądzie uprawniania do likwidowania firm, których działalność zagrozi bezpieczeństwu ekonomicznemu kraju.

Proces miałby być przeprowadzany tak, by to udziałowcy i kredytobiorcy ponosili strat z tego tytułu, a nie wszyscy podatnicy.

Teraz pakietem refprm zajmie się Senat. Później trafi do podpisu prezydenta Obamy, który z wielkim zadowoleniem przyjął decyzję Izby.

[

PKB w USA znów na plusie ]( http://news.money.pl/artykul/pkb;w;usa;znow;na;plusie,125,0,552061.html )

To nie jedyny kaganiec jaki Biały Dom zamierza nałożyć na sektor finansowy. Specjalny urzędnik tzw. pay czar zajmujący się nadzorem nad firmami, które otrzymały rządowa pomoc, ogłosił, że limity wynagrodzeń dla kadry menedżerskiej zostaną ograniczone do 500 tys. dolarów rocznie.

Jak wynika z informacji _ BBC _nowe zasady obejmą osoby, które zajmują miejsca od 26. do 100 na liście stu najlepiej zarabiających pracowników takich firm jak: Citigroup, AIG, General Motors czy GMAC.Regulacje dotyczące 25 najlepiej opłacanychzostały wprowadzone w październiku.

Nowe obowiązki nie obejmą Bank of America, któryspłacił państwową pomoc.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)