Notowania

sel
04.11.2008 11:21

Selena wydała na inwestycje 38 mln zł

Spółka przejęła krajową fabrykę zapraw klejowych za ponad 8 mln zł i utworzyła nową spółkę w Chinach z kapitałem zakładowym o wartości ponad 30 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Trembecki)

Grupa Selena w październiku przeznaczyła na inwestycje 38 mln zł. Spółka przejęła krajową fabrykę zapraw klejowych za ponad 8 mln zł i utworzyła nową spółkę w Chinach z kapitałem zakładowym o wartości ponad 30 mln zł.

Chiński podmiot w kolejnym etapie wybuduje fabrykę pianek, uszczelniaczy i klejów, w której rozpocznie produkcję na przełomie 2009 i 2010 roku.

Obie inwestycje finansowane były ze środków pozyskanych przez Selenę z kwietniowej publicznej emisji akcji na GPW.

30 października spółka Tytan EOS z grupy Seleny, zarządzająca produkcją i dystrybucją materiałów sypkich, w tym systemów ociepleń, kupiła w kraju zakład produkcyjny.

_ - Wartość akwizycji wyniosła ponad 8 mln zł, a jej celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie systemów ociepleń Tytan EOS, produktów do kładzenia płytek ceramicznych oraz zapraw murarskich. W skład nabytego majątku wchodzą m.in. nieruchomości, maszyny, urządzenia i środki transportu, zapasy surowców, wyroby gotowe, receptury produktowe i produkcyjne, a także prawa własności przemysłowej i intelektualnej _ - podano w komunikacie.

Grupa Selena wzmacnia też swą pozycję w Chinach, gdzie 30 października został zarejestrowany nowy podmiot Selena Nantong Building Materials Co. Ltd. z kapitałem zakładowym o wartości ok. 11 mln USD, czyli ponad 30 mln zł.

_ - Utworzenie spółki Selena Nantong jest inwestycją długoterminową, stanowiącą ważny etap w realizacji strategii Grupy Selena na rynku chińskim. Następnym krokiem będzie wybudowanie przez nowoutworzoną spółkę zakładu produkcyjnego, dostarczającego kluczowe produkty oferowane przez Grupę Selena: piany, uszczelniacze i kleje _ -
poinformował Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Selena FM SA.

_ - Zgodnie z harmonogramem, uruchomienie produkcji w nowej fabryce planujemy na przełomie 2009 i 2010 roku _ - dodał.

Tagi: sel, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz