Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Serinus chce współpracować w ramach nowych odwiertów

0
Podziel się:

Spółka jest zainteresowana pozyskaniem partnerów na tunezyjskich koncesjach.

Serinus chce współpracować w ramach nowych odwiertów
(Paweł Skraba/Reporter)

Serinus w połowie lipca rozpocznie pierwszy, z dwóch zaplanowanych na ten rok, odwiert w Tunezji. Wydatki inwestycyjne spółki w tym kraju wyniosą w bieżącym roku 34,2 mln USD. Firma szuka partnerów do tych tunezyjskich koncesji, w których ma 100 proc. udziałów.

_ - Wkrótce, w połowie miesiąca, rozpoczniemy wiercenie w Tunezji. Prace potrwają ok. 67 dni. Po tym czasie wiertnia rozpocznie prace na kolejnym odwiercie _ – powiedział dziennikarzom Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich Serinusa.

Spółka jest zainteresowana pozyskaniem partnerów na tunezyjskich koncesjach, na których ma 100 proc. udziałów.

_ - Chcemy jednak pozostać na nich operatorem _ – powiedział.

Serinus ma udziały w pięciu koncesjach w Tunezji i jest właścicielem 100 proc. udziałów w każdej z nich poza jedną, Sabria, w której kontroluje 45 proc. udziałów. To na niej odbędą się dwa najbliższe odwierty.

Celem Serinusa jest podwojenie produkcji w Tunezji do końca 2015 roku. W pierwszym kwartale dzienna produkcja wynosiła średnio 1.345 baryłek ekwiwalentu ropy.

Serinus planuje w tym roku wydatki inwestycyjne w Tunezji na poziomie 34,2 mln USD, z czego 13 mln USD pochłoną wiercenia na koncesji Sabria.

_ - Tunezja sama się finansuje. Prowadzimy wydobycie, otrzymaliśmy też kredyty z EBOR na łączną kwotę 60 mln USD. Mamy zapewnione finansowanie tamtejszych projektów przez najbliższe trzy lata _ – powiedział Korczak.

Dodał, że nakłady w 2015 i 2016 r. będą zależały od wyników odwiertów i postępów prac, ale spółka jest gotowa do wydatków na podobnym poziomie co w tym roku.

Serinus wszedł do Tunezji w połowie 2013 roku. Kupił wówczas kanadyjską spółkę poszukiwawczo-wydobywczą Winstar Resources za 112 mln dolarów kanadyjskich, przejmując tym samym sześć koncesji. Pięć znajduje się w Tunezji (na czterech trwa produkcja), a jedna w Rumunii.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)