Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Sesja w Azji. Chińska gospodarka pozytywnie zaskakuje

0
Podziel się

Największy optymizm panował wśród japońskich inwestorów. Tamtejszy Nikkei225 zyskał na wartości ponad 2 procent.

Sesja w Azji. Chińska gospodarka pozytywnie zaskakuje
(AP/FOTOLINK)
bDyGgTed

Wzrostowa sesja na Wall Street, pozytywna wymowa komunikatu po ostatnim posiedzeniu Fed i wreszcie duże pozytywne zaskoczenie ze strony danych z chińskiego przemysłu przyczyniły się do wzrostów wycen akcji zdecydowanej większości spółek notowanych w Azji.

Największy optymizm panował wśród japońskich inwestorów. Tamtejszy Nikkei225 zyskał na wartości ponad 2 procent. W mniejszej skali na zakupy wybrali się gracze z Chin, choć to właśnie oni mają najwięcej powodów do zadowolenia.

Dzisiejsze notowania indeksu Nikkei225 Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bDyGgTef

Tamtejszy indeks PMI dla przemysłu, obrazujący aktywność tego sektora, nieoczekiwanie przyjął wartość 49,7 pkt. To bardzo pozytywny wynik, bowiem prognozy analityków zakładały, że odczyt wyniesie zaledwie 48,4 pkt. Przed miesiącem było to 48,1 pkt.

Wpływ na zachowanie inwestorów miały również wzrosty na Wall Street. Prawie procentową zwyżkę zawdzięczaliśmy m.in. raportowi z ostatniego posiedzenia FOMC. Amerykańscy bankierzy centralni uważają, że realizowany przez nich program stymulacyjny, którego celem jest obniżenie stopy bezrobocia, nie powinien obecnie doprowadzić do niepożądanego wzrostu inflacji.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bDyGgTeG
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)