Notowania

sesja w azji
26.09.2014 08:36

Sesja w Azji. Giełdy pod presją korekty w USA

Spadki zagościły na prawie wszystkich parkietach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Większość parkietów giełdowych w Azji kończy dzień na solidnym minusie. Postrach na rynkach wzbudziła wczorajsza bardzo silna przecena akcji na Wall Street. Jedynie chiński Shanghai Composite broni się skutecznie przed większą korektą.

Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła od 1,5 do 2 proc. przecenę na najważniejszych indeksach. Tak silne ruchy nie często zdarzają się na amerykańskiej giełdzie. Na rynek napłynęły informacje o tym, że Rosja może wprowadzić prawo umożliwiające jej przejmowanie obcych aktywów, a dobre dane makro z USA podsyciły spekulację, iż zbliża się moment pierwszej podwyżki stóp procentowych.

Wydaje się, że to właśnie sytuacja za Oceanem miała decydujący wpływ na spadki na głównych rynkach azjatyckich. Japoński NIkkei225 stracił na wartości prawie 1 proc. Pod kreską znalazły się też m.in. indeksy w Korei, na Tajwanie, a także część benchmarków z Chin. Jednym z wyjątków jest Shanghai Composite, który w końcówce handlu minimalnie wyszedł nad kreskę.

Dzisiejsze notowania japońskiego indeksu Nikkei225 Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wielu istotnych danych z Azji nie mieliśmy dzisiaj. Uwaga koncentrowała się na doniesieniach dotyczących tempa wzrostu cen w Japonii. Inflacja w sierpniu spadła o 0,1 pkt. proc. do 3,3 proc. Dosyć wysoki poziom wskaźnika wynika z prowadzonej już od długiego czasu bardzo luźnej polityki monetarnej Banku Japonii.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja w azji, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz