Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skarb Państwa wciąż chce prywatyzować przez giełdę

0
Podziel się:

- Preferowaną przez nas metodą prywatyzacji jest prywatyzacja poprzez rynki kapitałowe - powiedział wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

Skarb Państwa wciąż chce prywatyzować przez giełdę
(AP/FOTOLINK/East News)
bFgbISFx

- _ Preferowaną przez nas metodą prywatyzacji jest prywatyzacja poprzez rynki kapitałowe _ - powiedział wiceminister skarbu Paweł Tamborski podczas konferencji zorganizowanej przez WOOD & Company w Pradze.

Odniósł się w ten sposób do przyszłych planów prywatyzacyjnych w Polsce oraz uruchomienia w niedługim czasie programu _ Inwestycje Polskie _.

Tamborski podkreślił chęć zredukowania do minimum liczby spółek Skarbu Państwa, ale także znaczenie utrzymania wysokich standardów zarządzania w tych spółkach, w których Skarb Państwa zachowuje swoje udziały ze względów strategicznych.

bFgbISFz

W 2013 r. Skarb Państwa liczy na uzyskanie 5 mld złotych przychodów z prywatyzacji oraz 5-6 mld zł z dywidend. - _ Preferowaną przez nas metodą prywatyzacji jest prywatyzacja poprzez rynki kapitałowe. Dążymy do tego, by Warszawa stała się najważniejszym rynkiem kapitałowym w Europie Środkowo-Wschodniej, przyciągającym coraz większą liczbę spółek i inwestorów nie tylko z regionu _ - powiedział Paweł Tamborski.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd wyciska dywidendy. 155 proc. planu Rząd wyciska ze spółek ile się da, ale i tak nie zrealizował planu.
Nikt nie chce akcji tej spółki. Co zrobi resort? Żadna oferta nie wpłynęła na ogłoszony w październiku przetarg na zakup akcji spółki Polska Żegluga Bałtycka SA z siedzibą Kołobrzegu (Zachodniopomorskie).
Zamiast prywatyzować oddadzą samorządom? Jak dowiedzieli się dziennikarze, w Ministerstwie Skarbu odbędzie się dziś spotkanie z marszałkami województw, na którym zostanie złożona propozycja przejęcia uzdrowisk należących do państwa.
bFgbISGa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)