Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skotan może otrzymać 13,6 mln zł dofinansowania

1
Podziel się

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zarekomendowała do dofinansowania projekt Skotanu związany z wytwarzaniem innowacyjnych produktów prozdrowotnych.

Skotan może otrzymać 13,6 mln zł dofinansowania
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEhUyqSZ

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zarekomendowała do dofinansowania projekt Skotanu związany z wytwarzaniem innowacyjnych produktów prozdrowotnych. Spółka wnioskowała o dofinansowanie na poziomie 13,6 mln zł, co stanowi blisko 55 proc. kosztów fazy naukowo-badawczej przedsięwzięcia.

_ Zarząd Skotan SA informuje, iż w dniu 6 października 2011 r. powziął informację o rekomendowaniu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości do dofinansowania projektu Skotan SA 'Produkty i metoda wytwarzania nutraceutyków opartych na estrach etylowych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6' _ - napisano w komunikacie.

Wniosek został złożony do PARP w kwietniu tego roku, ale nie znalazł się na opublikowanej przez PARP w sierpniu liście wniosków konkursowych rekomendowanych do wsparcia. Spółka złożyła na początku września protest dotyczący oceny merytorycznej wniosku. Został on uznany za zasadny i projekt został rekomendowany do dofinansowania.

bEhUyqTb

Skotan chce wytwarzać innowacyjne produkty prozdrowotne - wzbogacone estry etylowe wielonienasyconych roślinnych kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6.

_ Produkt wspomaga leczenie farmakologiczne oraz działa profilaktycznie, a jego docelowa produkcja w przypadku sukcesu fazy badawczo - rozwojowej projektu będzie kolejnym obok produkcji drożdży paszowych i wytwarzania energii elektrycznej z nadmiarowego wodoru obszarem działalności gospodarczej spółki _ - napisano w raporcie.

_ Zgodnie z treścią wniosku opisującego przedmiotowy projekt badawczo - naukowy, kwota wsparcia (dofinansowania) projektu ma wynieść 13,58 mln zł, co stanowi 54,92 proc. ogólnej kwoty planowanych kosztów kwalifikowanych fazy badawczo - naukowej przedsięwzięcia. Zgodnie z informacją otrzymaną z PARP, suplement listy rankingowej uwzględniający wyniki oceny przedmiotowego projektu po proteście, ma zostać przekazany do Instytucji Pośredniczącej celem zatwierdzenia _ - poinformowała spółka.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEhUyqTC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
hennry
2 tyg. temu
dlaczego dajecie komunikaty sprzed wielu lat co to za fałszywki