Notowania

tps
18.04.2011 15:53

SOKiK uchylił decyzję UKE o 339 mln złotych kary dla TPSA

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) uchylił karę w wysokości 339 mln zł jaką nałożył na Telekomunikację Polską (TPSA) Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) uchylił karę w wysokości 339 mln zł jaką nałożył na Telekomunikację Polską (TPSA) Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), poinformował rzecznik spółki na blogu korporacyjnym TPSA.

_ Dziś w SOKiK zapadł wyrok w sprawie bezprecedensowej i bardzo medialnej kary w wysokości 339 mln zł, jaką ponad 4 lata temu UKE nałożył na TP. Regulator wlepił ją za rzekome nieprzedłożenie cenników i kalkulacji kosztów neostrady. Od początku mówiliśmy, że megakara została na nas nałożona niesłusznie i ma czysto medialny charakter. Neostrada, jako usługa detaliczna, nie podlega regulacjom. Sprawa otarła się nawet o Europejski Trybunał Sprawiedliwości, który potwierdził nasze racje. Dziś przyznał ją także SOKiK i uchylił decyzję UKE _ - napisał rzecznik TPSA Wojciech Jabczyński na swoim blogu.

W zeszłym tygodniu SOKiK zmienił decyzję Prezesa UOKiK z 2007r. nakładającą na TPSA karę w wysokości 75 mln zł za degradację ruchu IP. Sąd stwierdził, iż TPSA zaniechała praktyki degradowania ruchu IP z dniem 14 lipca 2006 roku i zdecydował o obniżeniu kary o 50 procent.

W 2010 roku TPSA miała 107 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1.281 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 15.715 mln zł wobec 16.560 mln złotych.

| |
| --- |

Tagi: tps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz