Notowania

cyfrowy polsat
16.12.2010 14:44

Solorz-Żak nie wyklucza dalszego konsolidowania telekomunikacji

Przejęcie przez NFI Midas spółki Mobyland i jej planowane połączenie z CenterNetem może być pierwszym krokiem na drodze do kapitałowego połączenia współpracujących ze sobą spółek telekomunikacyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przejęcie przez NFI Midas spółki Mobyland i jej planowane połączenie z CenterNetem może być pierwszym krokiem na drodze do kapitałowego połączenia współpracujących ze sobą spółek telekomunikacyjnych, wynika z wypowiedzi Zygmunta Solorza-Żaka, członka rady nadzorczej NFI Midas.

_ - To pierwszy krok do pewnej konsolidacji kapitałowej. Na razie wszystkie firmy porozumiały się w sprawie współpracy przy budowie sieci _ - powiedział Solorz-Żak. Nie sprecyzował jednak, jaki może być następny krok w tej konsolidacji i kiedy on miałby nastąpić.

_ - Nic nie jest wykluczone, chcemy jednak przede wszystkim utrzymać parametry finansowe, akceptowalne dla inwestorów _ - powiedział prezes NFI Midas Wojciech Pytel, zapytany o możliwość połączenia Midas z Aero2.

Wcześniej Midas informował, że podpisał przedwstępną umowę kupna 100% udziałów w spółce Mobyland. Cena wyniesie 177 mln zł, ale pod warunkiem, że zadłużenie Mobylandu nie przekroczy 38,5 mln zł. Jeśli będzie wyższe, to cena zostanie odpowiednio obniżona. Mobyland zostanie połączony z Centernetem i razem będą świadczyć usługi jako telekomunikacyjny operator hurtowy. Właścicielem wykorzystywanych przez nie infrastruktury będzie Aero. Z tą grupą współpracuje również Sferia.

Jednym z klientów CenterNetu i Mobylandu będzie kolejna spółka kontrolowana przez Solorza-Żaka, czyli Cyfrowy Polsat.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: cyfrowy polsat, cps, midas, nfi midas, mds, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz