Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

S&P500 znowu pobił rekord. To nie koniec wzrostów?

0
Podziel się:

Analitycy nie wykluczają, że hossa za oceanem tak szybko się nie skończy.

S&P500 znowu pobił rekord. To nie koniec wzrostów?
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)

Kolejny dzień z rzędu S&P500 (+0,25 procent) kończy notowania rekordem, tym razem na poziomie 1597 punktów. Na plusach finiszują także pozostałe indeksy Dow Jones 0,14 procent i Nasdaq 0,66 procent. Część analityków uważa, że to wcale nie koniec hossy za oceanem.

Ostatnia sesja kwietnia przyniosła kolejny rekord, chociaż sam start nie zapowiadał dominacji popytu. Na indeksie S&P500 początek to wyraźne zejście poniżej wczorajszego zamknięcia (1593 pkt) do poziomu 1586 pkt. Powód wydaje się być jeden, słabe dane z Europy, przede wszystkim z Niemiec, oraz gorszy od prognoz (52,5 pkt) odczyt indeksu Chicago PMI (49 pkt).

Notowania najważniejszych indeksów z Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

O godzinie 16 S&P500 osiągnął minimum i rozpoczął wędrówkę w kierunku północnym. Pomocne w tym były pozytywne dla rynków informacje, m.in. odczyt indeksu S&P/Case-Shiller dla 20 metropolii, a także kwietniowy odczyt indeksu Conference Board. W pierwszym przypadku oczekiwania kształtowały się na poziomie 9 procent w skali roku, a wynik wyniósł 9,3 procent, w drugim natomiast oczekiwania - 60,8 pkt, a wynik - 68,1 pkt.

Z ważnych spółek, które podawały dzisiaj swoje wyniki kwartalne, warto wspomnieć o Pfizer (-4,47 procent) oraz Avon. Wyniki pierwszej spółki mocno rozczarowały inwestorów, co sprawiło że spółka była dzisiaj najsłabszą w indeksie Dow Jones. Zysk na akcję wyniósł 0,54 dolarów (oczekiwania 0,55 dolarów). Rok wcześniej zysk na akcję wyniósł 0,57 dolarów. Obniżone zostały również prognozy na ten rok. Dobre wyniki podała druga ze spółek. Zyska na akcję wyniósł 0,26 dolarów (prognozy 0,14 dolarów). Docenili to inwestorzy, akcje Avon zyskały na zakończenie 4,14 procent.

Wielu analityków za oceanem zwraca uwagę na to, że kolejne zakupy akcji to wchodzenie w rynek tych, którzy boją się, że kolejne zwyżki mogą ich ominąć. Przy takim założeniu wzrosty mogą jeszcze potrwać i być może za chwilę czekają nas kolejne rekordy. Czy tak się stanie zależy również od informacji napływających nie tylko z USA, ale przede wszystkim z Chin, które są obserwowane przez inwestorów z wielką uwagą, jako swego rodzaju barometr tego, co będzie się działo w światowej gospodarce. Jeszcze w tym tygodniu otrzymamy z obu rynków ważne odczyty indeksów ISM i PMI.

Czytaj więcej w Money.pl
Odbicie indeksów na Wall Street, ale... Sesja w USA przyniosła odreagowanie po spadkach z zeszłego tygodnia. Indeksy zyskały jednak tylko symbolicznie. Wyjątkiem był technologiczny Nasdaq.
Zaskakujące dane z USA. Sprawdź, jak reagowali inwestorzy Zobacz także, jakie sygnały płyną z gospodarki Stanów Zjednoczonych oraz na czym skupia się uwaga rynku.
Nieudana próba na Wall Street. Ale i tak... W efekcie S&P500 wzbił się na poziom 1592,6 pkt - tuż poniżej utworzonego 2 tygodnie temu oporu na poziomie 1593 pkt.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)