Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

S&P obniżył rating TVN

0
Podziel się:

Standard & Poor's Ratings Services 28 września obniżył długoterminowy rating kredytowy TVN z BB do BB minus, podtrzymując negatywną perspektywę.

S&P obniżył rating TVN

*Standard & Poor's Ratings Services 28 września obniżył długoterminowy rating kredytowy TVN z _ BB _ do _ BB minus _, podtrzymując negatywną perspektywę. *

S&P obniżył również rating długu w odniesieniu do niezabezpieczonych 500 mln zł obligacji TVN z _ BB _ do _ B plus _ oraz rating długu w odniesieniu do 215 mln euro Senior Notes TVN z _ BB minus _ do _ B plus _.

Obniżenie ratingów było konsekwencją umieszczenia przez tą agencję ratingową 13 marca 2009 roku TVN roku na liście obserwacyjnej.

_ Zmiana ratingu Standard & Poor's jest wynikiem zwiększonej dźwigni TVN, co jest związane z pełną konsolidacją EBITDA platformy cyfrowej _n" oraz odzwierciedla obawy Standard & Poor's, że płynność TVN może słabnąć w krótkim i średnim okresie ze względu na rozwój platformy cyfrowej +n+" - podał TVN.

_ W opinii Standard & Poor's pozytywne jest, że obecność platformy +n+ w grupie TVN może w dłuższym okresie zapewnić znaczące zróżnicowanie i stabilność grupy oraz zabezpieczyć ją przed rosnącą fragmentacją rynku _ - dodano.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)