Notowania

cps
30.04.2014 21:11

S&P podtrzymał rating Cyfrowego Polsatu

Agencja P uzasadniła swoją decyzję tym, że spółka podjęła istotne działania zmierzające do finalizacji transakcji nabycia Metelem Holdings.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sjgh/Dreamstime)

Agencja ratingowa Standard &Poor's podtrzymała długoterminowy korporacyjny rating kredytowy dla Cyfrowego Polsatu na poziomie 'BB' z perspektywą stabilną - podał Cyfrowy Polsat w komunikacie.

Jednocześnie S&P przyznała długoterminowy rating na poziomie 'BB' dla kredytu terminowego denominowanego w złotych do maksymalnej kwoty w wysokości 2,5 mld zł oraz wielowalutowego kredytu rewolwingowego do maksymalnej kwoty 500 mln zł.

W komunikacie podano, że agencja S&P uzasadniła swoją decyzję tym, że spółka podjęła istotne działania zmierzające do finalizacji transakcji nabycia Metelem Holdings, spółki kontrolującej Polkomtela, w tym pozyskała środki do zrefinansowania istniejącego zadłużenia.

_ W opinii agencji, integracja największych w Polsce: platformy płatnej telewizji oraz operatora telefonii komórkowej, istotnie zdywersyfikuje i zwiększy skalę działalności Cyfrowego Polsatu. Wobec powyższego agencja S&P podwyższyła ocenę profilu ryzyka biznesowego z +fair+ do +satisfactory+ _ - napisano w komunikacie.

Tagi: cps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz