Notowania

wall street
07.08.2014 22:48

Spadki na Wall Street, mimo dobrych danych

Premier Rosji Miedwiediew ogłosił, że jego kraj wprowadza zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)

Dzień na Wall Street przyniósł początkowo poprawę nastrojów po lepszych od oczekiwań danych z rynku pracy w USA oraz gołębich wypowiedziach prezesa EBC. Ostatecznie jednak przeważyły późniejsze negatywne informacje ze świata, zwłaszcza w związku z rosyjskim embargiem handlowym wobec państw zachodnich.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 0,46 proc., do 16.368,27 pkt. S&P 500 stracił 0,56 proc. i wyniósł 1.909,57 pkt. Nasdaq Comp. spadł o 0,46 proc., do 4.334,97 pkt.

Notowania Wall Street. Tylko w Money.pl

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła do 289 tys. z 303 tys. tydzień wcześniej po korekcie - poinformował Departament Pracy USA.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 304 tys. wobec 302 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.

Premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew ogłosił, że jego kraj wprowadza zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału ze Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii. Rosyjski zakaz wchodzi w życie 7 sierpnia i ma obowiązywać przez rok.

W odpowiedzi na ogłoszone przez Rosję sankcje przeciwko Zachodowi, Komisja Europejska zastrzegła sobie w czwartek prawo do działania, jakie uzna za słuszne, po pełnej ocenie wprowadzonych przez Moskwę środków.

„Na nastroje na światowych rynkach wpływ wciąż mają obawy o to, jak na wzroście gospodarczym w Europie odbije się kryzys na Ukrainie” - ocenili w raporcie analitycy Barclays.

"Wzrost napięcia geopolitycznego na świecie stanowi zagrożenie dla wzrostu w gospodarce strefy euro. Europejski Bank Centralny będzie monitorował sytuację i jest gotowy do wprowadzenia niestandardowych narzędzi w celu wsparcia ożywienia, jeśli będą one konieczne" - powiedział prezes EBC Mario Draghi na konferencji prasowej po zakończeniu czwartkowego posiedzenia banku centralnego strefy euro.

Rada Prezesów EBC pozostawiła w czwartek podstawowe stopy procentowe bez zmian. Benchmarkowa stopa procentowa kredytu refinansowego wynosi 0,15 proc. EBC obniżył stopę kredytu refinansowego o 10 pkt. bazowych w czerwcu.

Dobre wyniki kwartalne podała po sesji w środę spółka 21st Century Fox. Spółka osiągnęła w drugim kwartale 2014 r. wyraźnie lepsze od oczekiwań rezultaty zarówno na poziomie zysku netto, jak i przychodów. Lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne podała również spółka telekomunikacyjna CenturyLink.

Słabsze od oczekiwań na poziomie zysku netto okazały się natomiast dokonania sieci restauracji Wendy's. Lepsze od konsensusu były jednak przychody spółki w drugim kwartale.

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz