Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spadki na Wall Street, mimo dobrych danych

0
Podziel się

W komentarzu analityka Money.pl zobacz, jak zakończyła się sesja na Wall Street.

Spadki na Wall Street, mimo dobrych danych
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)
bErimMUR

Najważniejsze indeksy na Wall Street, pierwszą sesję w tym tygodniu kończą na minusie. Mimo pozytywnych nastrojów w amerykańskich przedsiębiorstwach usługowych, inwestorzy nie kwapili się do kupowania akcji. Być może przyczyną była obawa przed wcześniejszym wycofaniem QE3.

Sesja za Oceanem kończy się w kiepskich nastrojach. Indeks Nasdaq podczas poniedziałkowej sesji stracił 0,01 procent, S&P500 0,15 procent, a Dow Jones 0,3 procent. Amerykańskim wskaźnikom nie pomogły dobre dane z gospodarki. Pół godziny po rozpoczęciu sesji opublikowano wartość indeksu ISM, który okazał się być wyższy niż oczekiwali analitycy. Osiągnął on wartość 60,4 punktów (prognoza: 53,3, poprzednio: 51,7). Słabe nastroje mogą być również efektem tego, że tamtejsze indeksy bardzo długo pozostawały blisko swoich rekordów wszech czasów.

Zobacz, jak zakończyła się sesja na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bErimMUT

We wtorek inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych będą oczekiwać jedynie publikacji bilansów handlu zagranicznego oraz wartości cotygodniowej zmiany zapasów paliw.

Analitycy oczekują, że deficyt w bilansie handlu zagranicznego wyniesie 43,5 miliarda dolarów. Ma on być niższy od stanu z maja o 1,53 miliarda dolarów. Widać, że sytuacja w amerykańskiej gospodarce zaczyna się poprawiać nie tylko w obszarze wzrostu gospodarczego oraz rynku pracy.

Po zakończeniu drugiej sesji w tym tygodniu wynikami finansowymi pochwali się Walt Disney. Analitycy prognozują 1,02 dolara zysku na akcję, a przychody mają wynieść 11,65 miliarda dolarów.

bErimMVu
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)