Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spin przejmie w tym roku Neokart GIS

0
Podziel się:

Spin chce w listopadzie przejąć spółkę Neokart GIS, która tworzy systemy informacji przestrzennej. Spin, który uczestniczy z Neokartem w kilku dużych przetargach na rozwiązania GIS, liczy na ich pozytywne rozstrzygnięcie jeszcze w tym roku.

"W tym roku planujemy przejęcie spółki Neokart GIS. Oczekujemy, że akwizycję uda się sfinalizować w pierwszych dniach listopada. Innych akwizycji w tym roku już nie planujemy" - powiedział PAP prezes Spinu Michał Górski.

"Neokart GIS tworzy systemy informacji przestrzennej. W zeszłym roku spółka miała 11,5 mln zł przychodów i wynik w okolicach zera" - dodał.

Górski powiedział, że we współpracy ze spółką Neokart GIS Spin startuje w kilku dużych przetargach na systemy informacji przestrzennej.

"Wspólnie z Neokart GIS i lokalnymi firmami występujemy w przetargach finansowanych przez PHARE. Uczestniczymy w przetargu na systemy ewidencji gruntów, których końcowym odbiorcą jest Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Budżet tego projektu to niecałe 2 miliony euro. Także w GUGiK startujemy w przetargu o budżecie 28 mln zł na wektoryzację map katastralnych" - powiedział Górski.

Dodał, że Spin wraz z Neokartem uczestniczy też w systematycznie ogłaszanych przetargach o wartości kilku milionów złotych każdy na wektoryzację map w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

"Sądzę, że umowy ze zwycięzcami przetargów będą podpisane jeszcze w tym roku i to przed grudniem. Gdybyśmy wygrali te przetargi, część przychodów zapisalibyśmy już w wynikach 2005 roku. Prace będą tam wykonywane nie przez miesiące, ale przez lata" - powiedział Górski.

Prezes Spinu poinformował, że Spin porządkuje grupę kapitałową przez stopniowe wchłanianie mniejszych spółek, nad którymi sprawuje kontrolę.

W przyszłym roku firma też nie wyklucza kolejnych przejęć.

"Interesują nas firmy produkujące oprogramowania. Toczą się negocjacje, ale termin przejęcia zależy od tego, jak uda nam się +skonsumować+ dotychczasowe akwizycje" - powiedział Górski.

Prognoza Spinu zakłada, że zysk netto grupy w tym roku wyniesie 21 mln zł, zysk operacyjny 26 mln zł, a przychody 165 mln zł.

Szacowane przychody skonsolidowane Telmaksuu, Spinu i spółek zależnych w 2004 roku wyniosły 147,9 mln zł, a zysk netto 18,9 mln zł. W grudniu 2004 roku giełdowy Telmax połączył się ze znacznie większą spółką Spin.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)