Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka Apatora robi zakupy w Wielkiej Brytanii

0
Podziel się

Spółka zależna Apatora chce kupić 50 proc. w George Wilson Industries za ok. 11 mln zł.

Spółka Apatora robi zakupy w Wielkiej Brytanii
(domin_domin/iStockphoto)
bDArHAzV

Apator Metrix, spółka zależna Apatora, zawarła umowę kupna 50 proc. udziałów w firmie George Wilson Industries (GWi) z siedzibą w Coventry w Wielkiej Brytanii od National Industry Group. Cena nabycia to ok. 10,95 mln zł (2,05 mln GBP).

W dniu zawarcia umowy Apator Metrix zapłacił za nabyte udziały jedynie 1 GBP (tj. 5,34 zł). Reszta ceny zostanie zapłacona po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2015 (kończący się w dniu 30 listopada 2015 r.) pod warunkiem, że spółka GWi w okresie trzech lat obrotowych (2013 - 2015) osiągnie zysk przed opodatkowaniem w łącznej wysokości 7.593 tys. GBP (ok. 40.565 tys. zł).

Apator Metrix posiada także prawo nabycia pozostałych 50 proc. udziałów w okresie od 2017 r. do 2019 r. Cena nabycia pozostałych udziałów jest uzależniona od zrealizowanego przez GWi poziomu EBITDA, przy czym gwarantowana cena odkupu pozostałych udziałów wynosi 3 mln GBP (tj. 16 mln zł).

bDArHAzX

Apator poinformował także, że w dniu zawarcia umowy, Apator Metrix udzielił GWi pożyczki w wysokości 1,6 mln GBP (tj. 8,5 mln zł) oraz zobowiązała się do udzielenia w terminie do 1 kwietnia 2013 r. pożyczki w wysokości 275 tys. GBP (tj. 1.469 tys. zł). Jak podano w komunikacie, źródłem finansowania nabywanych aktywów są środki własne, natomiast udzielanej pożyczki - kredyt bankowy.

Spółka GWi działa w branży pomiarowej i zajmuje się produkcją oraz sprzedażą gazomierzy domowych, a także przemysłowych oraz smart meteringiem w zakresie pomiaru gazu. Ponadto dokonuje napraw i kalibracji wszelkiego rodzaju gazomierzy. W komunikacie poinformowano, że Apator Metrix _ planuje kontynuować i rozwijać dotychczas prowadzoną przez GWi działalność w segmencie pomiaru gazu _. Dodano, że nabycie udziałów spółki GWi jest dla Grupy Apator inwestycją długoterminową.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bDArHAAy
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)