Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Boryszewa ma umowy z Volkswagenem i Betleyem

0
Podziel się:

Należąca do Boryszewa spółka Maflow w Tychach podpisała dwie umowy ze spółkami z grupy VW o łącznej wartości 65,3 mln euro. Wartość umowy ze Skodą wynosi 64 mln zł, zaś z Bentley Motors 1,3 mln euro.

Spółka Boryszewa ma umowy z Volkswagenem i Betleyem
(Eric Caballero/CC/Flickr)

_ Spółka powzięła informację, iż Boryszew Oddział Maflow w Tychach został ostatecznie nominowany przez Skoda Auto a.s. z siedzibą w Mlada Boleslav (Grupa VW) na dostawcę elementów systemu klimatyzacji do nowej platformy pod nazwą MQB. Start produkcji planowany jest w marcu 2012 roku a zakończenie w 2018 roku. Szacunkowa wartość kontraktu w tym okresie wynosi 64 mln euro _ - czytamy w komunikacie.

Ramowa umowa z Grupą VW przewiduje możliwość naliczenia istotnych kar dotyczących jakości i terminowości dostaw.

_ Ponadto w dniu 26 października 2011 roku spółka powzięła informację, iż Boryszew Oddział Maflow w Tychach został ostatecznie nominowany przez Bentley Motors z siedzibą w Wielkiej Brytanii (Grupa VW) jako dostawca do projektu BY621 – model Bentley Continental. Szacunkowa wartość kontraktu w okresie 2012-2019 wynosi 1,3 mln euro _ - podano także.

Łączną wartość kontraktów z Grupą Volkswagen zawartych w ciągu ostatnich 12 miesięcy przez Grupę Boryszew, Emitent szacuje na ok. 112 mln euro.

W I poł. 2011 roku spółka Boryszew miała 70,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 29,47 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 2059,44 mln zł wobec 1390,54 mln zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)