Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka Bumech wyemituje warranty

0
Podziel się:

Wtorkowe NWZ Bumechu zdecydowało o przeprowadzeniu emisji do 3 mln warrantów subskrypcyjnych serii B wymiennych na taką samą ilość akcji serii E.

Spółka Bumech wyemituje warranty
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Warranty zostaną zaoferowane w drodze oferty prywatnej do objęcia inwestorom kwalifikowanym oraz obecnym i byłym członkom zarządu i rady nadzorczej spółki, którzy byli jej akcjonariuszami na dzień 1 kwietnia 2012 r. - podała spółka w komunikacie.

NWZ przyznało zarządowi upoważnienie do ustalenia ceny emisyjnej akcji serii E za zgodą rady nadzorczej, przy zastrzeżeniu iż cena nie może być niższa niż 10 zł. Spółka podała, że środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na realizację celów strategicznych oraz zasilenie kapitału obrotowego.

W marcu Bumech opublikował prognozę jednostkowych wyników na 2012 r. Zakłada ona, iż przychody ze sprzedaży spółki wyniosą w 2012 r. 120,1 mln zł, EBITDA wyniesie 34,6 mln zł, a zysk netto 10 mln zł.

_ Obecną prognozę można określić mianem konserwatywnej, bezpiecznej. Jeśli uda nam się pozyskać z rynku środki w zakładanej wysokości istnieją szanse na to, że zostanie ona skorygowana w górę _ - powiedział cytowany w komunikacie Zygmunt Kosmała, prezes Bumechu.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)