Notowania

pnd
20.11.2013 11:29

Spółka dnia: Deweloper wyemituje akcje. Kurs spada

Spółka Polnord chce pozyskać około 45 milionów złotych na realizację projektów mieszkaniowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polnord)

Informacja o emisji akcji wartej 50 milionów złotych negatywnie odbija się dzisiaj na notowaniach spółki deweloperskiej Polnord.

Od rana kurs akcji spółki spada o około 7 procent i obecnie za jeden papier trzeba zapłacić około 8,15 złotego. Tymczasem 26 listopada ruszają zapisy na akcje emisji z prawem poboru po cenie 7,15 złotego.

Obserwuj bieżące notowania spółki Polnord Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Jeżeli spółka sprzeda wszystkie oferowane akcje, to wartość oferty wyniesie około 45 milionów złotych. Dniem prawa poboru jest 25 listopada. Każde jednostkowe prawo poboru będzie uprawniać do objęcia około 0,2731 nowej akcji (potrzeba około 3,6619 praw poboru do objęcia 1 nowej akcji).

Spółka zadeklarowała w prospekcie emisyjnym, że pozyskane z emisji akcji środki przeznaczy na realizację inwestycji. - _ Realizacja nowych projektów pozwoli grupie na zwiększenie skali działalności i osiągnięcie rocznej sprzedaży mieszkań na docelowym poziomie 1.500 mieszkań _ - czytamy w prospekcie.

Co bardzo istotne, deweloper zapowiedział, że w najbliższych latach nie zamierza wypłacać akcjonariuszom dywidendy. - _ Zarząd, zgłaszając propozycje dotyczące możliwości wypłaty dywidendy, uwzględnia konieczność zapewnienia spółce płynności finansowej oraz kapitału niezbędnego do rozwoju działalności. Na datę prospektu zarząd emitenta nie planuje rekomendować wypłaty dywidendy za lata 2013-2015 _ - czytamy w prospekcie.

Tagi: pnd, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz