Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Dobre wieści dla posiadaczy akcji. Jest porozumienie

0
Podziel się:

Polimex-Mostostal wreszcie dogadał się ze swoimi wierzycielami.

Spółka dnia: Dobre wieści dla posiadaczy akcji. Jest porozumienie
(Marlee/Dreamstime.com)

Ponad 4 procent zyskują dzisiaj na warszawskiej giełdzie akcje spółki Polimex-Mostostal. Spółce groziło wypowiedzenie umowy przez jej wierzycieli za niespłacenie w terminie odsetek od swoich zobowiązań. Ratunkiem miał być aneks pozwalający rozłożyć płatności na raty. Do wczoraj brakowało podpisu ostatniego obligatariusza, ale firmie udało się z nim porozumieć.

Już wszystkie 31 instytucji finansowych zgodziło się na podpisanie aneksu do umowy ze spółką. Polimex-Mostostal był zobowiązany spłacić odsetki do 28. czerwca tego roku. Teraz, dzięki porozumieniu, banki jeszcze do 30. września 2013 udostępnią spółce istniejące kredyty obrotowe.

Sytuacja Polimexu-Mostostal na giełdzie od jakiegoś czasu nie wygląda zbyt dobrze. W ostatnich trzech miesiącach wartość spółki wyraźnie spadła. Dzisiaj jednak inwestorzy kupują akcje, dzięki czemu kurs spółki idzie w górę o ponad 4 procent.

Obserwuj bieżące notowania spółki Polimex-Mostostal Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Polimex-Mostostal miał też do 31. maja 2013 roku osiągnąć wpływy z emisji akcji na poziomie 250 milionów złotych. Tak zakładała umowa spółki z bankami kredytującymi i obligatariuszami. Tymczasem firma zdołała pozyskać tylko 200 milionów złotych.

W czerwcu tego roku Polimex-Mostostal podpisał także kontrakt podwykonawczy na prawie 64 miliony złotych z japońską firmą energetyczna Babcock-Hitachi Kabushiki Kaisha na realizację prac budowlano-montażowych przy budowie instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Kozienice.

Natomiast 2. lipca tego roku zawarł przedwstępną umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładu Zabezpieczeń Antykorozyjnych Oddział Dębica. Tym samym może uzyskać 18,3 miliona złotych.

Firma Polimex-Mostostal, której prezesem jest Gregor Sobiech, zajmuje się świadczeniem usług z zakresu budownictwa, energetyki i chemii. Na giełdzie jest notowana od 1997 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)