Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Arkadiusz Droździel
|

Spółka dnia: Spadają im zyski, ale radzą sobie lepiej niż branża

0
Podziel się:

W 2012 roku spółka zarobiła o 75 mln zł mniej niż rok wcześniej.

Spółka dnia: Spadają im zyski, ale radzą sobie lepiej niż branża
(Jan GRACZYNSKI/East News)
bEKZYjVh

Budimex w czwartym kwartale 2012 roku zarobił 109,4 mln złotych. To o ponad 42 procent więcej niż oczekiwali analitycy. W skali całego roku spółka zysk netto spółki był jednak niższy niż o prawie 75 mln złotych niż przed rokiem i wyniósł 186 mln złotych.

Inwestorzy na dane finansowe za ostatni kwartał ubiegłego roku w pierwszych minutach handlu zareagowali wzrostem zainteresowania akcjami spółki, gdy ich kurs wzrósł o ponad dwa procent. Z czasem zapał do zakupów zaczął jednak maleć.

Zobacz notowania akcji Budimexu od początku 2012 roku

bEKZYjVj

Pomimo że zyski spółki w poprzednim roku o ponad 29 procent, równocześnie przychody zwiększyły się o ponad 500 mln zł z 5,52 mld zł rok wcześniej do 6,08 mld zł w 2012 roku.
Ubiegłoroczne wielkie problemy branży budowlanej spowodowane wygasaniem inwestycji infrastrukturalnych przed EURO 2012 oraz znacznym spadkiem aktywności w działalności deweloperskiej, która była skutkiem ograniczania akcji kredytowej przez banki upadłość ogłosiło kilku dużych graczy rodzimego rynku budowlanego - PBG, powiązana z nim Hydrobudowa, ABM Solid oraz DSS.

W tej sytuacji indeks WIG, skupiający firmy z tej branży od początku 2012 roku stracił ponad 26 procent. W tym samym czasie akcje Budimexu potaniały o nieco ponad 13 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Konsorcjum budujące Terminal LNG odstąpiło od umów z Hydrobudową Polska Konsorcjum ponadto stwierdza, że będzie uprawnione do zwrotu wszelkich kosztów związanych z zerwaniem umów.
Konsorcjum z PBG i Hydrobudową pozwało Skarb Państwa Konsorcjum z PBG i Hydrobudową złożyło pozew przeciwko Skarbowi Państwa i Narodowemu Centrum Sportu ws. umowy dotyczącej budowy wielofunkcyjnego Stadionu Narodowego w Warszawie.
Budimeks wybuduje spalarnie w Krakowie? Oferta konsorcjum Budimeksu za 743,5 mln zł najkorzystniejsza w przetargu na spalarnię w Krakowie.
bEKZYjVK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)