Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Fast Finance wyemitowała obligacje

0
Podziel się:

Firma wierzytelnościowa Fast Finance wyemitowała obligacje warte 30 mln zł, podała spółka.

Spółka Fast Finance wyemitowała obligacje
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Środki pozyskane w wyniku transkacji mają zostać przeznaczone na zakup kolejnych portfeli wierzytelności. _ Fast Finance chce zwiększać swoje udziały w rynku wierzytelności, a środki na ten cel pozyskuje z rynku finansowego. Tym razem spółka wemitowała 30 tys. trzyletnich obligacji zabezpieczonych o łącznej wartości 30 mln zł. Oferta miała charakter prywatny _ – czytamy w komunikacie.

_ W związku z planowanym rozwojem działalności zdecydowaliśmy się na kolejną emisję obligacji. Środki z niej pozyskane przeznaczymy na zakup kolejnych pakietów wierzytelności, głównie portfeli przeterminowanych zobowiązań wystawionych na sprzedaż przez banki _ – powiedział prezes spółki Jacek Daroszewski, cytowany w komunikacie.

Do końca tego roku spółka chce zwiększyć wartość posiadanego portfela wierzytelności o 150 mln zł, tymczasem obecnie jest on wart ok. 300 mln zł. Spółka chce także znacznie rozszerzyć swoją działalność w segmencie zleceń inkaso. Na razie mają one niewielki udział w przychodach spółki, ale na koniec 2012 roku ma się on powiększyć i osiągnąć poziom 10%, podano również.

Przeprowadzona właśnie oferta papierów dłużnych była kolejną emisją obligacji przeprowadzoną przez Fast Finance. W styczniu 2011 roku emitent sfinalizował rozpoczętą rok wcześniej emisję dwuletnich obligacji zmiennoprocentowych o łącznej wartości 30 mln zł. Także wówczas celem emisji było pozyskanie środków na zakup nowych portfeli wierzytelności, które przyczyniły się następnie do rekordowego wyniku Spółki za 2011 rok.

Przy transakcji agentem oraz dealerem przeprowadzonej emisji obligacji był Alior Bank natomiast rolę doradcy finansowego i bezpośredniego doradcy zarządu w zakresie pozyskiwanego kapitału pełniła spółka Equity Market Consulting Group.

| |
| --- |

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)