Notowania

kov
03.02.2011 17:12

Spółka Kulczyka blisko znalezienia gazu?

Kulczyk Oil Ventures zakończył odwiert O-8 i natrafił w tym odwiercie na liczne strefy występowania gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seesea/Dreamstime)

Kulczyk Oil Ventures zakończył odwiert O-8 i natrafił w tym odwiercie na „liczne" strefy występowania gazu.

_ Podsumowanie: _
_ •Odwiert O-8 osiągnął głębokość (TD) 2.780 metrów; _
_ •Rejestry otworowe i badania pozwoliły zidentyfikować dochodzącą do 135-metrów warstwę gazu przecinającą 35 stref rezerwuaru _
_ •Rozpoczęcie programu testów zaplanowane zostało na I kw. 2011 r. _
_ •Wiertnica została przeniesiona do kolejnej lokalizacji – O-9 _ – czytamy w komunikacie.

Odwiert O-8 znajduje się w południowej części pola Olgowskoje, około 2,1 tys. m. na południowy-wschód od odwiertu O-7, z którego niedawno rozpoczęto produkcję.

_ Celem odwiertu były gazonośne rezerwuary warstwy dolnego baszkiru. Ostateczna głębokość odwiertu (TD) – 2.780 m - została osiągnięta 3 stycznia. Rejestry otworowe zidentyfikowały – w zależności od zastosowanych parametrów petrofizycznych – dochodzącą do 135 m warstwę węglowodorów, przecinającą 35 stref rezerwuaru. Odwiert został orurowany na całej długości w ramach procesu przygotowania go do uruchomienia jako odwiertu produkcyjnego _ – czytamy dalej.

KOV podaje, że wieża wiertnicza jest obecnie przenoszona do lokalizacji O-9, znajdującej się na terenie objętym koncesją Olgowskoje, ok. 1,2 km na północny-zachód od odwiertu O-8. O-9 ma na celu zbadanie gazonośnych rezerwuarów dolnego baszkiru i dalsze zwiększanie produkcji gazu na polu Olgowskoje. Planowana głębokość odwiertu (TD) to 2.600 m.

_ Pod koniec stycznia ruszył program badań sejsmicznych 3D na obszarze 120 km2. Program ma objąć cały obszar koncesji Olgowskoje i Makiejewskoje. Pozyskiwanie danych powinno zakończyć się na początku II kw. 2011 _ – podano także.

Program prac na rok 2011 koncentruje się głównie na wydobyciu z pól Olgowskoje i Makiejewskoje. Odbywać się to będzie poprzez wykonanie nowych odwiertów, wydobycie z nowych stref poprzez istniejące odwierty, eksploatację z dwóch horyzontów, stymulację wydobycia z zastosowaniem nowoczesnych, zaawansowanych technicznie metod, stosowanych powszechnie w innych regionach świata, a także poprzez skuteczną realizację strategii kompresji.

Tagi: kov, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz