Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka LC Corp. kupi nieruchomości w Krakowie

0
Podziel się:

Zamierza wydać na ten cel nawet ponad 95 milionów złotych.

Spółka LC Corp. kupi nieruchomości w Krakowie
(Getin)

Spółka z grupy LC Corp zawarła ze spółkami Jupiter i KCI Development przedwstępną umowę kupna prawa użytkowania wieczystego nieruchomości w Krakowie, o łącznej powierzchni 64.790 m kw. Łączna cena nie będzie wyższa niż 95,4 mln zł netto - podało LC Corp.

Umowa dotyczy nieruchomości położonych w Krakowie w rejonie ulic Wrocławskiej i Racławickiej.

Poza sprzedażą prawa użytkowania wieczystego, chodzi także o prawa własności budynków, budowli i urządzeń posadowionych na wspomnianych nieruchomościach wraz ze wszelkimi decyzjami administracyjnymi (w tym decyzjami o pozwoleniu na budowę i decyzjami o warunkach zabudowy), dokumentacją projektową oraz majątkowymi prawami autorskimi do tej dokumentacji.

Sprzedaży ma przebiegać etapowo, w drodze zawarcia sześciu umów przyrzeczonych, po wydzieleniu z nieruchomości sześciu działek. Po zakupie, ma na nich powstać osiedle mieszkaniowe wraz z lokalami usługowymi.

Strony uzgodniły, że łączna cena netto nie będzie wyższa niż 95,4 mln zł netto. Ostateczna cena uzależniona jest od powierzchni użytkowej i mieszkalnej w budynkach realizowanych na nieruchomości na podstawie ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)