Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka naruszyła warunki umowy z wierzycielami. Co dalej?

0
Podziel się:

Polimex-Mostostal nie osiągnął dotychczas zakładanych w umowie z wierzycielami wpływów z emisji akcji w wysokości 250 mln zł.

Spółka naruszyła warunki umowy z wierzycielami. Co dalej?
(lisegagne/iStockphoto)

Polimex-Mostostal nie osiągnął dotychczas zakładanych w umowie z wierzycielami wpływów z emisji akcji w wysokości 250 mln zł i tym samym naruszył warunki tej umowy. Spółka uzyskała już jednak zgodę większości wierzycieli na przedłużenie terminu uzyskania tych wpływów do 31 maja tego roku i oczekuje na zgody większości kwalifikowanej.

Naruszenie Umowy polegało na nieosiągnięciu przez spółkę zakładanych Umową wpływów z emisji akcji serii N1, N2 oraz O (Akcje Nowych Serii") w łącznej kwocie 250 mln zł do dnia 31 marca 2013 roku. W związku z faktem, że prospekt emisyjny przygotowany przez spółkę w związku z m.in. ofertą publiczną akcji serii N2 emitowanych na podstawie uchwały walnego zgromadzenia spółki z dnia 15 października 2012 roku nie został jeszcze zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego, spółka nie ma prawnej możliwości przeprowadzenia oferty publicznej tych akcji, a tym samym pozyskania dodatkowych środków finansowych z tego tytułu - podano w komunikacie.

Spółka uzyskała łączne wpływy z emisji akcji nowych serii w wysokości ok. 200 mln zł.

Polimex-Mostostal poinformował, że złożył do wierzycieli finansowych wniosek o przedłużenie terminu na uzyskanie brakujących 50 mln zł do 31 maja 2013 roku.

_ - Do daty niniejszego raportu spółka uzyskała zgodę większości wierzycieli na przedłużenie terminu uzyskania pozostałych środków z emisji i oczekuje na zgody wierzycieli stanowiących przewidzianą w Umowie większość kwalifikowaną _ - podano w raporcie.

Dodano, że najistotniejszym skutkiem naruszenia umowy jest możliwość jej wypowiedzenia przez wierzycieli, których wierzytelności stanowią co najmniej 66 i 2/3 proc. całkowitej ekspozycji wszystkich wierzycieli będących stronami umowy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)