Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Nepentes podała termin zapisów na akcje

0
Podziel się:

Zapisy na 1,7 mln akcji nowej emisji serii C oraz do 2,75 mln akcji sprzedawanych serii A spółki Nepentes odbędą się w dniach 5-7 grudnia.

Spółka Nepentes podała termin zapisów na akcje
bEDjNbiZ

Zapisy na 1,7 mln akcji nowej emisji serii C oraz do 2,75 mln akcji sprzedawanych serii A spółki Nepentes, producenta i dystrybutora farmaceutyków OTC, odbędą się w dniach 5-7 grudnia.

Spółka szacuje, że uzyska z emisji 35 mln zł netto.

W transzy inwestorów instytucjonalnych zostanie zaoferowanych do 2.746.800 akcji serii A oraz 800.000 akcji nowej emisji serii A, a w transzy inwestorów detalicznych - 900.000 akcji serii C.

bEDjNbjb

Cena maksymalna ma zostać ustalona 29 listopada, zaś ostateczna cena zostanie opublikowana 5 grudnia, po przeprowadzeniu book-buildingu, który jest planowany na 30 listopada - 4 grudnia. Zamknięcie subskrypcji zaplanowano na 10 grudnia, a przydział akcji - w ciągu kolejnych 3 dni.

Oferującym akcje jest Dom Inwestycyjny BRE Banku.

"Stare" akcje oferuje Morluk Sp. z o.o. sp.k., posiadająca obecnie 2.857.000 akcji, stanowiących 20,40% kapitału i uprawniających do tyluż głosów na walnym zgromadzeniu.

W przypadku objęcia całej oferty (starych i nowych akcji), nowi akcjonariusze będą kontrolować 28,32% akcji, uprawniających do tyluż głosów na WZ. Udział największego akcjonariusza, Łukasza Butruka, spadnie do 36,98% akcji i głosów z 41,47%, zaś Marka Orłowskiego - do 33,46% z 37,52%.

bEDjNbjh

Spółka szacuje, że wpływy netto z emisji wyniosą 35 mln zł, podano w prospekcie. Środki z emisji chce przeznaczyć na nakłady na aktywa rzeczowe (15 mln zł) i akwizycje (20 mln zł). Cele mają być zrealizowane do końca 2009 roku.

"Emitent zakłada budowę nowej lub kupno istniejącej fabryki zdolnej do wytwarzania produktów w podwyższonym standardzie, zgodnym ze standardem wytwarzania leków (GMP) w formie maści, żeli, kremów i syropów" - głosi prospekt. Planowana zdolność produkcyjna nowego zakładu wyniesie do 3 mln opakowań o pojemnościach od 15 do 200 ml rocznie z możliwością podwojenia.

"Emitent szacuje, że rozpoczęcie budowy lub zakup istniejącej fabryki powinny mieć miejsce już w 2008 r., a osiągnięcie zakładanych zdolności produkcyjnych najpóźniej w 2009 r." - czytamy dalej.

Ok. 20 mln zł spółka przeznaczy na akwizycje podmiotów wraz z prawami do produktów lub zakup samych produktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej w latach 2007-2009. Nepentes jest zainteresowane spółkami o rocznych obrotach rzędu 5-20 mln zł, działające w obszarach jej kompetencji, tzn.: dermatologia, pediatria, preparaty na przeziębienia.

bEDjNbji

"Emitent prowadzi negocjacje z dwoma podmiotami, które są potencjalnymi celami przejęcia. Przychody tych podmiotów w roku 2006 mieściły się w przedziale 5- 15 mln zł każdy. Obie firmy są producentami produktów dermatologicznych o statusie leków do stosowania zewnętrznego w postaci maści, kremów i żeli, takich jak: sterydy, antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, retinoidy, leki przeciw - trądzikowe" - poinformowano w prospekcie.

Jednocześnie zarząd identyfikuje kolejne cele przejęcia, które mogą być alternatywą dla tych dwóch podmiotów. "Intencją emitenta jest aby akwizycje zostały dokonane w jak najszybszym możliwym terminie tj. w I półroczu 2008 r. Jednakże pewna część środków z emisji przeznaczonych na ten cel może zostać wydatkowana w całości później, tj. w dalszej części roku 2008 oraz w roku 2009" - czytamy dalej.

Działalność produkcyjno-dystrybucyjna dotyczy ponad 80 produktów, obejmujących: linię preparatów dermatologicznych (linie produktowe: Iwostin, ApiPanten, Emolium, Sudocrem, Selsun Blue), linię preparatów pediatrycznych (linie produktowe: Marimer, Infacol, Sudocrem, A-cerumen, Physidose) oraz linię preparatów na przeziębienie (linie produktowe: Propolki, neo-angin, Melisana, Activ Kapseln).

W okresie I-III kw. 2007 roku skonsolidowany zysk netto Nepentes wyniósł 11,53 mln zł wobec 7,01 mln zł rok wcześniej przy 62,14 mln zł przychodów wobec 48,14 mln zł rok wcześniej.

bEDjNbjC
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)