Notowania

snk
25.08.2014 15:58

Spółka Stomilu Sanok przejmuje firmę w upadłości

Przejmowana spółka miała w 2013 roku przychody na poziomie około 40 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Spółka zależna Stomilu Sanok podpisała warunkową umowę przejęcia firmy Draftex Automotive w upadłości - podał Stomil Sanok. Nie podano wartości planowanej transakcji.

Spółka podała, że kluczowe warunki zawieszające wejście jej w życie to m.in.: zatwierdzenie umowy przez Radę Wierzycieli, zawarcie przez syndyka umowy z klientami dotyczącej partycypacji w kosztach restrukturyzacji zatrudnienia pracowników, zgoda planowanych do zwolnienia pracowników na przejście do spółki transferowej, zawarcie umowy o współpracy handlowej pomiędzy Stomil Sanok DE, a Daimler AG.

Stomil podał, że przed zawarciem warunkowej umowy przejęcia, zawarte zostały warunkowe umowy o współpracy handlowej Stomilu Sanok z Bayerische Motoren Werke Aktiengesselschaft, Volkswagen AG i Audi AG oraz Webasto-Edscha, regulujące warunki przyszłej współpracy z Draftex.

Wcześniej Stomil Sanok informował, że spółka Draftex Automotive, projektant i producent systemów uszczelnień karoserii samochodów osobowych, miała w 2013 roku przychody na poziomie około 40 mln euro.

Tagi: snk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz