Notowania

giełda
21.01.2013 12:33

Spółka Work Service wypłaci dywidendę

Work Service planuje przejęcia za ok. 250 mln zł do 2015. Wypłaci dywidendę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

Work Service do końca 2015 roku planuje przeznaczyć łącznie ok. 250 mln zł na akwizycje.

W tej chwili rozmawia z czterema podmiotami o przychodach na poziomie ok. 200 mln zł każdy - poinformowali przedstawiciele Work Service. Dodali, że spółka planuje wypłatę dywidendy zysku za 2012 rok.

_ Wraz z pozyskaniem inwestora w postaci funduszu PineBridge przyjęliśmy trzyletni plan inwestycyjny dla spółki. Zakłada on, że zainwestujemy ok. 250 mln zł na akwizycje. Z tej kwoty, 120 mln zł zainwestujemy już w 2013 roku, a pozostałą część w kolejnych dwóch latach _ - powiedział na konferencji Tomasz Misiak, wiceprzewodniczący rady nadzorczej Work Service.

_ W tej chwili rozmawiamy z czterema podmiotami, z czego trzy znajdują się w Polsce. Jeśli chodzi o ich wielkość, to każda z tych spółek ma ok. 200 mln zł przychodów. Te spółki będą wspierać naszą chęć do silniejszego zaistnienia w internecie. Model przejęć będzie partnerski, co polega na pozostawieniu mniejszościowych pakietów akcji w rękach dotychczasowych właścicieli danej spółki _ - dodał.

Zapytany o finansowanie, Misiak odpowiedział: _ 105 mln zł pozyskaliśmy dzięki PineBridge, pozostałą część nakładów inwestycyjnych pokryjemy z środków własnych _.W niedzielę spółka poinformowała, że fundusz PineBridge New Europe Partners obejmie za 105 mln zł 12 mln akcji nowej emisji Work Service, stanowiących 20,02 proc. jej kapitału.Tomasz Hanczarek, prezes Work Service, poinformował, że celem spółki jest utrzymanie ok. 30 proc. dynamiki wzrostu wyników pod względem organicznym."Poza przejęciami, ważny jest dla nas wzrost organiczny.

Chcę, aby w tym i kolejnym roku nasze wyniki rosły w tempie ok. 30 proc. bez uwzględniania przejęć" - powiedział.Dodał, że plany inwestycyjne spółki nie wykluczają wypłaty przez nią dywidendy z zysku za 2012 rok."Absolutnie chcemy być spółką dywidendową. Nie uważam, żeby wypłata dywidendy na poziomie ok. 20-30 proc. zysku netto mogła nam w jakikolwiek zaszkodzić. Dlatego też dywidenda będzie wypłacona" - powiedział.Grupa Work Service specjalizuje się w poszukiwaniu i rekrutacji pracowników, doradztwie personalnym, outsourcingu funkcji związanych z zarządzaniem kadrami i procesami pomocniczymi w przedsiębiorstwach oraz oferowaniem rozwiązań opartych o wykorzystanie umów o pracę tymczasową. Spółka zadebiutowała na GPW w kwietniu 2012 r.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz