Notowania

industrial milk company
21.03.2012 11:10

Spółka z GPW przejmie ukraińską firmę z 4,5 tys. hektarów

Spółka z grupy Industrial Milk Company (IMC), producenta rolnego działającego na Ukrainie, podpisała umowę w sprawie przejęcia ukraińskiego przedsiębiorstwa dzierżawiącego 4,5 tys. ha.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Martin Pettitt/CC/Flickr)

Spółka z grupy Industrial Milk Company (IMC), producenta rolnego działającego na Ukrainie, podpisała umowę w sprawie przejęcia ukraińskiego przedsiębiorstwa dzierżawiącego 4,5 tys. ha. Dzięki temu grupa zwiększy areał ziemi uprawnej do 64,2 tys. ha., a moce magazynowe do 223 tys. ton. Władze grupy dodatkowo negocjują kolejne przejęcia.

- _ Spółka z grupy rolniczej IMC przejmuje ukraińskie przedsiębiorstwo dzierżawiące 4,5 tys. ha. Transakcja pozwoli giełdowej firmie zwiększyć areał ziemi uprawnej do 64,2 tys. ha., a moce magazynowe do 223 tys. ton. Władze grupy dodatkowo negocjują kolejne przejęcia _ - głosi komunikat.

Przejmowane przedsiębiorstwo ma umowy dzierżawy ziemi na 5 lat. Pola zlokalizowane są w regionie Połtawy, w pobliżu ferm już wcześniej należących do IMC. Wraz z zakupionym przedsiębiorstwem grupa staje się właścicielem magazynów zbożowych o pojemności 12 tys. ton oraz sprzętu rolniczego i maszyn. 700 ha przejmowanego banku ziemi obsiane jest ozimą pszenicą, która znajduje się w dobrym stanie, podała spółka.

- _ Po zrealizowaniu tej transakcji bank ziemi uprawnej IMC zwiększy się do 64 190 ha. Jest to prawie 70-proc. wzrost areału od momentu debiutu spółki na GPW w maju 2011 r. Z kolei moce magazynowe grupy sięgną 223 tys. ton. Zawarcie ostateczne umowy i ujawnienie ceny nastąpi po zarejestrowaniu transakcji przez stosowne urzędy państwowe _ - czytamy dalej w komunikacie.

W styczniu spółka zależna IMC sfinalizowała zakup siedmiu przedsiębiorstw rolniczych dzierżawiących 9,5 tys. ha w regionie Sumy i posiadających moce magazynowe rzędu 34 tys. ton. Grupa podpisała wówczas również umowy dzierżawy 2,5 tys. ha w regionie Połtawy.

Prezes IMC Ievgen Osypov podtrzymał cel grupy na ten rok, którym jest osiągnięcie areału powyżej 100 tys. ha. Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie.

IMC opublikowało w lutym szacunki, według których grupa spółka osiągnęła 30 mln USD skonsolidowanych przychodów w 2011 r., zysk EBITDA w wysokości 26,4 mln USD i zmagazynowaną produkcję rolniczą na poziomie 34 mln USD w 2011 roku.

Tagi: industrial milk company, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz