Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka zależna KOV ma 40 mln dolarów kredytu

0
Podziel się

Kredyt zostanie przeznaczony na finansowanie rozwoju spółki na Ukrainie.

Spółka zależna KOV ma 40 mln dolarów kredytu
(kulczykinvestments.com)
bEhhLyet

Spółka zależna Kulczyk Oil Ventures - KUB-Gas LLC - otrzymała od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) 40 mln USD kredytu. Kredyt zostanie przeznaczony na finansowanie rozwoju spółki na Ukrainie.

na zdjęciu Jan Kulczyk, główny udziałowiec KOV* *

_ Kredyt zostanie przeznaczony na sfinansowanie bieżącego rozwoju gazowych i kondensatowych pól KUB-Gasu: Wiergunskoje, Olgowskoje, Makiejewskoje i Krutogorowskoje - znajdujących się w okolicach Ługańska na Ukrainie, w tym zakup przez KUB-Gas sprzętu serwisowego i urządzeń zwiększających produkcję. (...) Ponadto, środki będzie można wykorzystać na spłatę istniejących zobowiązań kredytowych KUB-Gasu wobec Spółki w kwocie do 7 mln USD, co wynika z faktu, że środki od KOV były przeznaczone na te same cele, na jakie zamierza się wykorzystać finansowanie z EBORu _ - czytamy w komunikacie.

bEhhLyev

Kredyt będzie wypłacony w dwóch transzach, które mogą być wypłacone w okresie dwóch lat licząc od daty podpisania umowy kredytowej. Należności kredytowe będą spłacane w 11 równych półrocznych ratach, zaczynając od 15 lipca 2012 r. Pierwsza transza kredytu wyniesie 23 mln USD, a druga opiewa na kwotę 17 mln USD, podano także.

KOV miał 18,62 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 12,20 mln USDstraty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego wyniosły w ub.r. 8,95 mln USD.

bEhhLyeB
bEhhLyeW
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)