Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rdn
18.06.2012 10:15

Spółka zależna Redanu ma być zlikwidowana

Spółka zależna Redanu - Top Center złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Łodzi o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Troll)

Spółka zależna Redanu - Top Center złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Łodzi o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej.

_ Spadek popytu spowodował, że Top Center sp. z o.o. poniosła stratę na sprzedaży za rok 2011 i do 31 maja 2012 roku w wysokości ponad 1 044 tys. zł. Podjęte z wynajmującymi rozmowy nie przyniosły rezultatu w postaci zgody na renegocjacje warunków najmu, które mogłyby przyczynić się do przywrócenia rentowności działalności spółki. W związku z aktualną sytuacją zarząd Top Center sp. z o.o., w celu uniknięcia negatywnych konsekwencji dla wierzycieli spółki, złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej _ - podano w komunikacie.

Top Center sp. z o.o. prowadzi dwa sklepy w centrum handlowym _ Kwiatkowskiego _ w Gdyni i _ Bonarka City Center _ w Krakowie.

Redan poinformował, że w wyniku upadłości Top Center, grupa Redan wykaże łączne saldo odpisów wynikających z tego tytułu (m.in. odpisy na udziały, należności, niezamortyzowane środki trwałe oraz straty z lat poprzednich) w wysokości około - 864 tys. zł.

_ Z drugiej strony zostaną ograniczone straty generowane dotychczas przez tę spółkę zależną, co pozytywnie wpłynie na poprawę wyników grupy Redan w przyszłości _ - podano także.

Redan miał 5,49 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 1,98 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 87,33 mln zł wobec 76,61 mln zł rok wcześniej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: rdn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz