Notowania

gpw
28.12.2012 10:25

Spór o cenę w wezwaniu na spółkę z GPW?

Mispol ocenia, że cena w wezwaniu na akcje spółki jest poniżej wartości godziwej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(aldomurillo/iStockphoto)

Zarząd Mispolu ocenia, że cena zaproponowana w wezwaniu Newma Hildings na akcje spółki, w wysokości 1,03 zł za papier, jest poniżej wartości godziwej firmy.

_ - Cena ta (zaproponowana w wezwaniu - przyp. PAP), tj. 1,03 zł za jedną akcję nie jest niższa niż średnie ceny rynkowe akcji spółki z ostatnich 3 i 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania (...) cena ta jest jednak niższa od wartości księgowej na jedną akcję spółki, która wynosi na dzień 30 września 2012 r. 4,27 zł _ - napisano w komunikacie.

Dodano, że cena proponowana w wezwaniu jest _ znacząco niższa _ niż wartość księgowa na jedną akcję, jak wynika z ostatniego publikowanego sprawozdania finansowego spółki za III kwartał 2012 r. Jak również jest niższa niż średnia i mediana dla spółek z branży spożywczej notowanych na GPW dla wskaźników P/BV i EV/S.

_ - W związku z powyższym w opinii zarządu cena 1,03 zł za jedną akcję zaproponowana w wezwaniu jest poniżej wartości godziwej spółki na dzień sporządzania niniejszego stanowiska zarządu _ - poinformowano.

Zarząd Mispolu podał, że zdaje sobie sprawę, iż niska wycena rynkowa akcji spółki wynika w znacznym stopniu ze złych wyników finansowych spółki w 2011 r. oraz w ciągu trzech kwartałów 2012 r.

_ - Zarząd dokłada wszelkich starań, aby poprawić wyniki spółki i jest przekonany, że działania te przyniosą pozytywne rezultaty oddziałując pozytywnie również na notowania akcji spółki. W obecnej sytuacji rynkowej charakteryzującej się znaczną niepewnością oraz ryzykiem zarząd nie może opublikować prognoz finansowych pozwalających na ilościową ocenę wpływu tych działań _ - skomentowano.

W połowie grudnia Newma Hildings wezwała do sprzedaży do 6.081.156 akcji Mispolu, stanowiących 34 proc. wszystkich akcji i głosów na WZA spółki po 1,03 zł za akcję.

Na dzień ogłoszenia wezwania, wzywający wraz z grupą kapitałową podmiotu dominującego - UAB _ NDX energija _ - posiadali łącznie 11.804.596 akcji Mispolu, stanowiące 66 proc. ogólnej liczby głosów na WZA spółki.

W wyniku wezwania Newma Hildings zamierza uzyskać do 62,991 proc. głosów na WZA spółki, a wraz z grupą zamierza osiągnąć 100 proc. łącznej liczby głosów na WZA spółki.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpocznie się 3 stycznia, a zakończy się 1 lutego.

Na czwartkowym zamknięciu sesji za akcję Mispolu płacono 1,04 zł.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz