Notowania

czp
24.11.2010 14:03

Sprawa odszkodowania Centrozapu ponownie w sądzie

Sąd Apelacyjny w Katowicach uchylił wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie odszkodowania dla Centrozapu i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez ten sąd - poinformował Centrozap.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sąd Apelacyjny w Katowicach uchylił wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie odszkodowania dla Centrozapu i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez ten sąd - poinformował Centrozap.

_ - W tej chwili sprawa została drogą administracyjną skierowana do ponownego rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji. Jest to dla nas o tyle niekorzystna sytuacja, że będziemy w dalszym ciągu mieć ten temat na głowie, on się nie zaskoczył. My uznajemy, że byliśmy pokrzywdzeni i będziemy dochodzić swoich praw i roszczeń zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem _ - powiedział PAP Jarosław Latacz, rzecznik spółki.

_ - Sąd będzie musiał teraz rozpatrzyć sprawę ponownie, jeszcze raz powołać biegłego, który ustali przyczyny i konsekwencje winy. To czasochłonna procedura _ - dodał.

W połowie czerwca Sąd Najwyższy rozpatrzył pozytywnie skargę kasacyjną Centrozapu i przekazał do ponownego rozpatrzenia sprawę dotyczącą odszkodowania, którego domagała się spółka, za błędne decyzje aparatu skarbowego.

Centrozap toczył spór ze Skarbem Państwa o odszkodowanie za decyzje urzędników kontroli skarbowej. Spółka domagała się odszkodowania w wysokości 100 mln zł.

Sąd Okręgowy w Katowicach w listopadzie 2008 roku przyznał spółce prawie 42,5 mln zł odszkodowania plus odsetki, ale Prokuratoria Generalna, reprezentująca w tej sprawie pozwany Urząd Kontroli Skarbowej w Katowicach, odwołała się do Sądu Apelacyjnego.

Notowania Centrozapu zostały rano zawieszone na wniosek spółki w związku z rozprawą sądową. O 13.00 wznowiono obrót akcjami. O 13.28 kurs akcji spółki spadał o 5,55 proc., do 0,51 zł.

Tagi: czp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz