Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawdź, jakich wyników finansowych spodziewa się Duon

0
Podziel się:

Duon prognozuje na 2014 rok skonsolidowany zysk netto na poziomie 12,9 mln zł, zysk operacyjny w wysokości 18,4 mln zł i 474 mln zł przychodów.

Sprawdź, jakich wyników finansowych spodziewa się Duon
(Emily2k/Dreamstime)
bFfwvvQR

Duon prognozuje na 2014 rok skonsolidowany zysk netto na poziomie 12,9 mln zł, zysk operacyjny w wysokości 18,4 mln zł i 474 mln zł przychodów - poinformowała spółka. EBITDA ma wynieść w tym roku 24,7 mln złotych.

W 2013 roku grupa miała 10,7 mln zł zysku netto, 15,4 mln zł zysku operacyjnego i 394,3 mln zł przychodów. _ - Plan sprzedaży gazu ziemnego i energii elektrycznej do odbiorców końcowych oparty jest o aktualnie posiadany portfel kontraktów _ - podała spółka.

Przy konstruowaniu prognozy założono, że w drugim kwartale 2014 r. URE zatwierdzi nową taryfę Duon Dystrybucja, na bazie której ustalane są ceny gazu w segmencie infrastruktury.

bFfwvvQT

Założono też, że planowana w tym roku sprzedaż LNG zostanie zrealizowana w oparciu o zaopatrzenie w gaz LNG z dotychczasowych źródeł, czyli należących do PGNiG instalacji produkcyjnych LNG w Polsce, fabryki LNG w Kingiseppie w Federacji Rosyjskiej i z terminalu LNG w Zeebrugge w Belgii, a także z nowego kierunku - instalacji LNG w Kaliningradzie.

_ - Ceny zakupu założono na poziomie wynikającym z zawartych giełdowych kontraktów terminowych oraz bilateralnych na rynku OTC _ - napisano w raporcie.

bFfwvvRu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)