Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprawdź, kiedy MSP może sprzedać akcje PKO BP i PZU

0
Podziel się

Ministerstwo Skarbu Państwa planuje dalszą prywatyzację pięciu spółek z branży finansowej.

Sprawdź, kiedy MSP może sprzedać akcje PKO BP i PZU
(Reporter)
bDSpngBN

Resort skarbu planuje, że sprzedaż pakietów akcji PKO BP i PZU nastąpi do końca 2013 roku. Jednocześnie ministerstwo nie wyklucza sprzedaży akcji tych spółek w każdej chwili - powiedział Mikołaj Budzanowski, minister Skarbu Państwa.

- _ Sprzedaż pakietów akcji PKO BP i PZU jest zgodna ze strategią prywatyzacyjną, która zakłada ich sprzedaż w latach 2012-2013 roku. Nie powiem dokładnie kiedy będziemy sprzedawać, może to nastąpić w każdej chwili _ - powiedział w TVN CNBC Budzanowski.

Zgodnie z _ Planem prywatyzacji na lata 2012-2013 r. _ Ministerstwo Skarbu Państwa planuje dalszą prywatyzację 5 spółek z branży finansowej.

bDSpngBP

Resort chce sprzedać wszystkie posiadane akcje BGŻ oraz KDPW, a w odniesieniu do PZU i PKO BP zamierza zmniejszyć zaangażowanie do poziomów pozwalających utrzymać władztwo korporacyjne.

Czytaj więcej w Money.pl
Goldman Sachs podwyższył rekomendację dla PKO BP Goldman Sachs podwyższył rekomendację dla PKO BP do "kupuj" z "neutralnie" - podał Bloomberg.
Liczysz na dywidendy? Posłuchaj ministra Zarząd PKO BP rekomenduje przeznaczenie na dywidendę za rok 2011 r. kwoty 1,58 mld zł, co daje 1,27 zł dywidendy na jedną akcję.
bDSpngCq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)