Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż akcji Jelfy bez pośpiechu

0
Podziel się:

Agencja Rozwoju Przemysłu ma sygnały dużego zainteresowania nabyciem od niej 25,9 proc. akcji Jelfy, ale nie musi się spieszyć z ich sprzedażą, gdyż wywiązuje się ze zobowiązań wobec Stoczni Szczecińskiej Nowej z innych środków - poinformował w środę PAP prezes ARP Arkadiusz Krężel.

bEKnvGrp

"Zainteresowanie akcjami Jelfy jest duże, ale na razie nie rozpoczęliśmy procedury sprzedaży. To jeszcze trochę potrwa, ale póki co czujemy się dobrym akcjonariuszem Jelfy i to nam bardzo odpowiada, gdyż posiadanie akcji tej spółki powyższa naszą wartość" - powiedział prezes ARP.

Dodał, że agencja nadal czeka na zarejestrowanie podwyższenia kapitału, na pokrycie którego otrzymała w połowie 2004 roku akcje Jelfy. Dopiero po rejestracji ARP może rozpocząć sprzedaż akcji.

Środki ze sprzedaży akcji Jelfy agencja miała przeznaczyć na dofinansowanie Stoczni Szczecińskiej Nowej.

bEKnvGrr

"Jeśli chodzi o zobowiązania dotyczące zakupu majątku stoczni od syndyka, to się wywiązujemy z nich, nawet z wyprzedzeniem. W zasadzie mamy do zapłacenia tylko trzecią ratę, na początku przyszłego roku, prawdopodobnie w lutym" - powiedział Krężel.

Poinformował, że w związku z tym agencja nie musi się śpieszyć ze sprzedażą akcji, choć ma przygotowaną procedurę ich zbycia.

"Wszystkie procedury dotyczące ewentualnej sprzedaży są przygotowane i uzgodnione z Ministerstwem Skarbu Państwa i Ministerstwem Zdrowia" - powiedział.

"Wiemy, jaki powinien być ewentualny tryb sprzedaży, gdybyśmy musieli sprzedawać akcje Jelfy. Nie musimy ich jednak sprzedawać, gdyż wywiązujemy się ze zobowiązań i w związku z tym nie mamy przymusu ich zbycia. Możemy ten proces realizować nawet w dłuższym okresie, jeśli uznamy, że w dłuższym okresie możemy uzyskać większą wartość" - powiedział prezes.

bEKnvGrx

W tym tygodniu Polfa Kutno, która jest jedną z firm zainteresowanych nabyciem akcji Jelfy, poinformowała, że przeanalizuje ponownie zasadność złożonej w lutym Skarbowi Państwa oferty zakupu 29,84 proc. akcji Jelfy po 49 zł za sztukę i opracuje alternatywną strategię rozwoju.

Decyzja Polfy Kutno o ponownym przeanalizowaniu tej inwestycji jest podyktowana znaczącym pogorszeniem się wyników finansowych i sytuacji rynkowej Jelfy oraz brakiem reakcji Skarbu Państwa na ofertę Polfy Kutno.

Według Polfy Kutno nastąpił znaczny spadek wartości Jelfy w stosunku do wyceny tej firmy sporządzonej przez doradców Polfy przed złożeniem oferty.

Zysk netto Jelfy w pierwszym półroczu 2004 roku spadł do 6,5 mln zł z 9,4 mln zł w analogicznym okresie 2003 roku. Spadły również przychody, do 111,9 mln zł ze 114,7 mln zł.

bEKnvGry

Sławomir Kryszkowski, prezes Jelfy, w połowie września powiedział PAP w wywiadzie, że spodziewa się, iż procedura sprzedaży akcji przez ARP rozpocznie się pod koniec 2004 roku.

bEKnvGrS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)