Notowania

stx
10.03.2011 14:01

Stalexport zainteresowany budową autostrad w systemie PPP

Stalexport jest zainteresowany budową autostrady A1 na odcinku Tuszyn-Pyrzowice oraz A2 na odcinku Warszawa-Kukuryki jeśli drogi te będą budowane w systemie PPP. Spółka wypłaci dywidendę najwcześniej w drugiej połowie obecnej dekady - poinformowali przedstawiciele Stalexportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(tirc83/istockphoto)

*Stalexport jest zainteresowany budową autostrady A1 na odcinku Tuszyn-Pyrzowice oraz A2 na odcinku Warszawa-Kukuryki jeśli drogi te będą budowane w systemie PPP. Spółka wypłaci dywidendę najwcześniej w drugiej połowie obecnej dekady - poinformowali przedstawiciele Stalexportu. *

_ - Jesteśmy w kontakcie ze stroną rządową i jeśli pojawią się przetargi na budowę autostrad w systemie PPP to będziemy to analizować. Jednak jeśli umowa koncesyjna będzie skonstruowana tak, że wszystkie ryzyka będzie ponosił koncesjonariusz to nie będziemy tym zainteresowani _ - powiedział Emil Wąsacz, prezes Stalexportu.

Stalexport zwołał na 4 kwietnia WZA, projekty uchwał przewidują obniżenie wartości nominalnej akcji w celu pokrycia strat z lat ubiegłych.

_ - Uważamy, że najrozsądniejszym sposobem na pokrycie strat z lat ubiegłych jest obniżenie wartości nominalnej akcji. W ten sposób otworzymy sobie drogę do wypłaty dywidendy _ - powiedział Mieczysław Skołożyński, wiceprezes Stalexportu.

_ - Biorąc pod uwagę obecną sytuację pierwszą dywidendę wypłacimy w drugiej połowie obecnej dekady _ - dodał.

Prezes Wąsacz dodał, że ewentualne zaangażowanie w projekty PPP odsunie wypłatę dywidendy.

Tagi: stx, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz